Česká výprava na Evropských hrách vyzývá k podpoře Jaromíra Jágra

Nejen sportovci v dětském věku mají své vzory, které obdivují a které je motivují k většímu úsilí. Důkazem budiž velká část české výpravy na probíhajících Evropských hrách v ázerbájdžánském Baku. Jejich zřejmě největší modlou je hokejista Jaromír Jágr, kterému také posílají exkluzivně skrze Radiožurnál jednu zajímavou výzvu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lipták a David Kostelecký

Jiří Lipták a David Kostelecký | Foto: Michal Jurman

„Zdálo se mi, že mi Jarda Jágr přeje hodně štěstí, ať se mi v Baku daří,“ přiznává rychlostní kanoista Josef Dostál, že má hodně bujnou fantazii.

Rozhodně ale není sám v české výpravě na Evropských hrách, kdo myslí na Jaromíra Jágra kudy chodí. O podobné slabosti střelce Jiřího Liptáka ví snad každý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelec Jiří Lipták přiznal, že Jaromíra Jágra obdivuje jako sportovce i jako člověka

„Je také skromný a pracovitý, proto Jirkovi občas říkáme Jardo,“ usmívá se na adresu svého kolegy z reprezentace olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký.

Lipták ale obdiv k legendárnímu českému útočníkovi s číslem 68 bere naprosto vážně. „Strašně se mi líbí, že to není žádný machr. A pro Česko žije,“ přidává držitel stříbrné medaile z ME a bronzu ze světového šampionátu.

A protože pro Česko žijí i oba zmínění střelci, kteří dnes už z Baku odlétají, rozhodli se podílet na rozvoji myšlenky, jak zapojit Jaromíra Jágra do Evropských her.

Střelci Kostelecký a Lipták neprošli na Evropských hrách kvalifikací

Číst článek

„Jardo, jako tvůj velký fanoušek bych si přál, aby si nám v Baku fandil. Díky,“ vzkázal útočníkovi Floridy Litpák.

Hlavně skrze střelce a kanoisty směřuje česká výprava na Evropských hrách svoje přání, aby jim vedle Romana Kreuzigera nebo Tomáše Vernera vyjádřil veřejnou podporu i jejich milovaný Jaromír Jágr. Nebude to zadarmo.

„Kdyby měl zájem si někdy vystřelit, bude srdečně vítán. Uděláme z něj pořádného střelce,“ slibuje z Ázerbájdžánu dvaatřicetiletý Lipták a rozhodně si při tom z české hokejové legendy „nestřílí“.

Kanoistovi Josefu Dostálovi se o Jaromíru Jágorvi i zdá | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme