České basketbalistky jdou na Chorvatky. Čtvrtfinále ME je tu

České basketbalistky stojí na mistrovství Evropy před startem čtvrtfinále. V něm vyzvou ve 20 hodin a 30 minut v polské Lodži Chorvatsko. Zápas o mnohém rozhodne. Výhra může české hráčky posunout nejen do boje o medaili, ale také k dodatečné olympijské kvalifikaci, kam postoupí celky na druhém až pátém místě. Vítězky evropského šampionátu se kvalifikují do Londýna přímo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky | Foto: David Kubíček

V Lodži už české basketbalistky absolvovaly dva tréninky. Viditelně v pohodě a s dobrou náladou. I proto, že se dobře srovnaly se změnou prostředí. Zatím totiž hrály pouze v Bydhošti.

"To je pro všechny týmy stejné a myslím, že máme střelkyně natolik dobré, že se tomu přizpůsobí. V Bydhošti byla navíc hala podobně velká jako tady, prostory za koši jsou stejně rozlehlé, takže v orientaci problém nebude," myslí si asistent Martin Petrovický.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Polsku natáčel reportér Pavel Petr

Jak boj o medaile, tak snaha zajistit si účast v kvalifikaci o olympiádu jsou pro Češky velkou motivací, aniž by jim to trenérský štáb musel zdůrazňovat.

"Všechny holky vědí, o co se tu hraje. Nemusíme nikoho nikam tlačit. Jen jsme si ukázali nějaké situace, které jsme si potřebovali doladit," vysvětluje Petrovický.

Jenže i psychika sehraje ve čtvrtfinále svou roli. "Samozřejmě to o tom bude hodně. Věřím ale tomu, že gró našich hráček má obrovské zkušenosti," říká asistent hlavního kouče Lubora Blažka.

A pohled na soupeřky? Mnohé mohly naznačit dva vzájemné duely v přípravě před mistrovstvím, v nichž se jednou radovaly Češky a jednou Chorvatky.

"Budou hrát jednoduchý basketbal, budou se snažit zakončovat ze všech možných pozic. Nehrají nic složitého - když mají šanci vystřelit, tak vystřelí, když mají šanci hrát jeden na jednoho, tak hrají. Otázka je, jestli jim tenhle bezstarostný basketbal bude fungovat i ve čtvrtfinále. Já věřím, že ne, že se na to připravíme dobře," doufá Martin Petrovický.

Zaplní se lodžské hlediště?

Spolu se svými kolegy se bude jistě spoléhat také na zkušenosti Ilony Burgrové. Ta nabízí recept, který by české reprezentantky mohl dovést k úspěchu: "Na Chorvatky platila třeba souhra pivotů nebo rychlý protiútok a stoprocentně na ně bude platit dobrá obrana."

Pohoda před utkáním vyzařovala i z Evy Vítečkové. Snad také proto, že v posledním duelu osmifinále nastřílela šestadvacet bodů. Bojí se jediné věci - malé návštěvy.

"Nepředpokládám, že se to zaplní. Bylo by to určitě super zahrát si před plným hledištěm, ale jsem sama zvědavá, kolik sem přijde diváků," říká Eva Vítečková.

Čtvrtfinálové utkání Česko - Chorvatsko začne na evropském šampionátu basketbalistek ve 20 hodin a 30 minut.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme