České basketbalistky oplatily Portoriku porážku

Druhé přípravné před kvalifikací o olympijské hry české basketbalistky zvládly. V Trutnově deklasovaly Portoriko 81:48 a oplatily mu úterní porážku 54:66.

Dvojutkáním proti Portoriku vstopily české basketbalistky v Trutnově do přípravy na olympijskou kvalifikaci | Foto: Michal Jurman

ČR - Portoriko 81:48 (29:16, 42:36, 64:43)

Trenér Blažek tentokrát nenechal odpočívat reprezentační opory. Nastoupily Horáková, Burgrová a poprvé od zranění kotníku také Eva Vítečková. Právě opora USK Praha zatížila konto soupeřek nejvíce. Za 20 minut hry nasázela 22 bodů.

V úvodu zápasu sice držely hráčky Portorika s českým výběrem krok a dokonce vedly 10:8, pak ale zaznamenaly svěřenkyně Lubora Blažka už v 17. minutě vedly o 17 bodů.

Soupeřky sice dokázaly do poločasu snížit na rozdíl pěti bodů. Jenže třetí třetinu vyhrály Češky 22:7 a pak už jen navyšovaly svůj náskok až do konečné podoby skóre.

Další přípravná utkání čekají basketbalistky od 8. do 10. června na turnaji v Karlových Varech za účasti Maďarska, Turecka a Austrálie.

Nejvíce bodů: Vítečková 22, Horáková 9, Elhotová a Burgrová po 8 - Placidová 8, Cortijová 7, Vasquezová 6. Fauly: 12:27. Trestné hody: 33/22 - 12/6. Trojky: 9:4.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít