České basketbalistky podlehly v přípravě na ME Kanadě o šest bodů

České basketbalistky poprvé v přípravě na červnové mistrovství Evropy prohrály. Po dvou vítězstvích nad Ukrajinou v Jindřichově Hradci nestačily tentokrát v Praze na Kanadu, které podlehly o šest bodů. Odveta se hraje opět na Folimance už ve středu v 18 hodin.

V prvním přípravném utkání proti Kanadě se střelecky dařilo z českého týmu jen Janě Veselé (s míčem) | Zdroj: ČTK

České hráčky na Kanadu nestačily už před rokem v přípravě na olympijské hry, kde oba celky postoupily do čtvrtfinále. V úvodním přípravném zápase před mistrovství Evropy dal trenér Blažek prostor širšímu českému kádru. Naopak odpočívat nechal hned trojici z USK Zrůstová, Elhotová, Burgrová, stejně jako třeba rozehrávačku Bortelovou, kterou trápí zranění oka.

Českému týmu se nedařilo hlavně v útoku, a tak si Kanaďanky už v první půli vytvořily až desetibodový náskok. Do třetí čtvrtiny ale vstoupily Blažkovy svěřenkyně hodně aktivně a zásluhou trojbodových pokusů Křížové skóre otočily. Závěr už ale opět patřil hostujícím hráčkám, které v samém závěru utekly Češkám na rozdíl šesti bodů a vítězství už si vzít nenechaly.

00:00 / 00:00

Výsledek úvodního přípravného zápasu proti Kanadě shrnul Pavel Petr

Nejlepší českou střelkyní byla s 15 body Jana Veselá, která se jako jediná z českého týmu dostala na dvouciferný počet bodů.

Přípravné utkání basketbalistek před mistrovstvím Evropy:

ČR - Kanada 52:58 (11:15, 26:34, 43:42)

Nejvíce bodů: Veselá 15, Kulichová, Hanušová a Křížová po 6 - Smithová 10, Colleyová 8, Hamblinová, Nurseová a Achonwaová po 7. Fauly: 21:19. Trestné hody: 16/9 - 21/15. Trojky: 3:5.

Pavel Petr, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít