České basketbalistky porazily Argentinu a jsou krůček od postupu na OH

České basketbalistky zvítězily i ve druhém utkání skupiny C olympijské kvalifikace. Argentinu porazily 68:54 a postoupily do vyřazovacích bojů z prvního místa. Pokud zvládnou čtvrtfinále proti Japonsku, postoupí na olympijské hry do Londýna.

Eva Vítečková a Petra Kulichová

Eva Vítečková a Petra Kulichová | Foto: David Kubíček

Svěřenkyně trenéra Blažka si, stejně jako v úvodním duelu proti Novému Zélandu, vypracovaly rozhodující náskok v první čtvrtině, kterou vyhrály 19:9.

Ve druhé čtvrtině sice argentinské hráčky dokázaly alespoň o dva body náskok Češek snížit, pak ale přišla druhá polovina utkání a tu doslova opanoval národní tým. Už ve třetí čtvrtině si takřka bezchybnou střelbou a precizní obranou vypracovaly více než dvacetibodový náskok a vedení si v poklidu pohlídaly až do konce.

O nejvíce bodů českého týmu se tentokrát postarala Petra Kulichová, která zaznamenala 16 bodů. Dobře jí ale sekundovaly Horáková, Hanušová a Elhotová, které si připsaly více než 10 bodů.

V pátečním čtvrtfinále vyzvou české basketbalistky druhý tým skupiny A Japonsko v duelu o přímý postup do Londýna.

ČR - Argentina 68:54 (19:9, 30:22, 54:31)

Nejvíce bodů: Kulichová 16, Hanušová 13, Horáková 11, Elhotová 10 - Gretterová 13, Reggiardová 12. Fauly: 17:27. Trestné hody: 28/17 - 17/13. Trojky: 5:7.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít