České basketbalistky porazily na úvod ME Izrael

České basketbalistky vstoupily do mistrovství Evropy v Polsku výhrou. V Bydhošti porazily v utkání skupiny B Izrael 72:56. Nejlepší střelkyní byla se čtrnácti body Eva Vítečková. Dalšími soupeřkami českého týmu budou v neděli hráčky Velké Británie. Ty na úvod šampionátu prohrály s Běloruskem 40:55.

Trenér Lubor Blažek na ME basketbalistek v Polsku

Trenér Lubor Blažek na ME basketbalistek v Polsku | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Úvod českým basketbalistkám nevyšel, Izraelky rychle vedly 10:4. Trenér Lubor Blažek si za tohoto stavu vzal oddechový čas, což Češkám prospělo. Díky bodové šňůře a výsledkem 20:2 se dostaly do dvanáctibodového vedení. Dařilo se zejména střídající Aleně Hanušové, která nakonec při své premiéře na mistrovství Evropy zaznamenala deset bodů.

Češkám nevycházela hlavně v prvním poločase střelba, ale nahrazovaly to převahou při útočných doskocích, ve kterých soupeře přehrály jasně 24:9. Ve druhé půli Češky střelbu zpřesnily, ale i nadále spoléhaly na útočné doskoky, které se dařily především Iloně Burgrové. Ta jich zaznamenala celkem sedm.

Radost z výhry ale kalí zranění Romany Hejdové, pro kterou skončil zápas už po několika sekundách kvůli poranění kotníku.

Skupina B (Bydhošť):

Česká republika - Izrael 72:56 (19:12, 32:22, 52:39)

Nejvíce bodů: Vítečková 14, Hanušová 10, Veselá 8, Burgrová, Elhotová a Kulichová po 7 - Doronová 16, Levická 10, Ganorová a Suezová po 8. Fauly: 14:25. Trestné hody: 33/23 - 14/10. Trojky: 3:6

Bělorusko - Velká Británie 55:40 (14:11, 31:20, 45:28)

Nejvíce bodů: Snycinová a Veramejenková po 10, Lichtarovičová 9 - Butlerová 8, Stewardová 7, Handyová 6