České basketbalistky porazily v přípravě na ME Ukrajinu

České basketbalistky zahájily přípravu na mistrovství Evropy vítězně. V duelu, který měl odhalit formu výběru Lubora Blažka, porazily české reprezentantky hráčky Ukrajiny 83:60. Kvalitní obrana v kombinaci s rychlými brejky, to byly hlavní důvody českého vítězství v utkání v Jindřichově Hradci.

Kateřina Bartoňová z českého týmu (vpravo) se pokouší obejít Jevgeniju Spitkovskou z Ukrajiny | Zdroj: ČTK

Hned první čtvrtinu odehrála česká reprezentace ve velmi svižném tempu. Ofenzivu táhla především Bortelová, ke které se, co se herní aktivity týká, postupně přidávaly také další hráčky. Už v poločase vedl tým trenéra Blažka 41:30.

České hráčky střelecky trápila snad jen 186 centimetrů vysoká Alina Iagupovová, jenže ta sama na všechno nestačila. Ukrajinky se herně zvedly až závěrečných pěti minutách, ve kterých zaznamenaly 15 bodů.

Evropský šampionát začne ve Francii za necelý měsíc, do té doby ještě Češky absolvují několik přípravných zápasů. Hned zítra je čeká odveta s hráčky Ukrajiny, příští týden změří síly s výběrem Kanady. Následovat bude turnaj v Karlových Varech, kde českou reprezentaci prověří týmy Číny, Lotyšska a Ruska.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít