České basketbalistky porazily v přípravě na olympiádu Rusko

České basketbalistky zvládly v přípravě na olympijské hry výborně první ze dvou zápasů s Ruskem. V Jindřichově Hradci vyhrály nad silnými soupeřkami 73:68. Nejlepší střelkyní byla s 21 body Eva Vítečková. Druhé utkání se hraje v jihočeském městě zítra.

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek (uprostřed) blahopřeje svému týmu k vítězství | Zdroj: ČTK

Úvod utkání měl až nečekaně jednostranný průběh ve prospěch českých basketbalistek. Alespoň ve skóre. Zejména zásluhou výborné obrany si vypracovaly náskok, který byl na konci první čtvrtiny osmibodový.

Stejný bodový rozdíl byl i v poločase, ve druhé čtvrtině se ale hrál vyrovnanější basketbal. Oba týmy se nevyvarovaly chyb, Rusky se dokonce přiblížily v jednu chvíli českým hráčkám na dva body. Po přestávce se potom opakoval vývoj z úvodních dvou desetiminutovek.

Tým Lubora Blažka byl nejprve lepší a odskočil soupeřkám na dvouciferný rozdíl, Rusky se ovšem opět vrátily do zápasu. Utkání proto bylo dramatické téměř do konce, Češky rozhodly o svém triumfu až v závěrečné dvouminutovce. Úřadující evropské šampionky porazily 73:63.

„Porazit Rusko je dobrý výsledek. Myslím si, že jejich vítězství s Austrálií mluví o tom, že nejsou špatný tým. Ale je potřeba vzít si z toho to správné, nezačít létat, nemyslet si, že je dobojováno. Je to pořád jenom příprava,“ říkal po utkání trenér Lubor Blažek.

Hráčkám pomohla k dobrému výkonu a vítězství i podpora plné haly v Jindřichově Hradci. „Byly jsme mile překvapené! Diváci nás po celou dobu hnali neuvěřitelně dopředu. I když se dařilo míň, i když se dařilo víc. Atmosféra byla perfektní,“ děkovala divákům Kateřina Elhotová.

Přípravné utkání basketbalistek před olympijskými hrami - Jindřichův Hradec:

Česko - Rusko 73:63 (18:10, 34:26, 51:44)

Nejvíce bodů: Vítečková 21, Pecková 10, Burgrová 9 - Daniločkinová 15, Petrakovová 14, Hammonová 7. Rozhodčí: Vyklický, Znamínko, Ondráček. Fauly: 15:18. Trestné hody: 16/14 - 13/11. Trojky: 7:6. Diváci: 800

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít