České basketbalistky prohrály na ME s Francouzkami

Druhou prohru si na mistrovství Evropy připsaly české basketbalistky, když nestačily na domácí Francouzky. Svěřenkyně trenéra Blažka dobře bránily, ale v útoku se trápily a prohrály 49:64.

Trénink českých basketbalistek na mistrovství Evropy. Vpředu Michaela Zrůstová

Trénink českých basketbalistek na mistrovství Evropy. Vpředu Michaela Zrůstová | Zdroj: ČTK

První poločas hodně napověděl, jak bude celý zápas vypadat. Oba týmy hrály velmi dobře v defenzivě, ale především u českého týmu to bylo horší na útočné polovině. Jediná hráčka, která dokázala vyzrát na Francouzskou obranu byla Petra Kulichová. Do šaten šly domácí basketbalistky s vedením 34:23.

I druhá půle se nesla ve stejném duchu. Češky měly horší procento střelby a markantní rozdíl byl také v útočném doskakování, kde Francouzky dominovaly. Svěřenkyně trenéra Blažka mohlo těšit málo ztracených míčů, ale i tak dokráčel domácí tým kolektivním výkonem k vítězství 64:49.

00:00 / 00:00

S Kateřinou Elhotovou mluvil po zápase s Francií Pavel Petr

„Nechali jsme si to hodně utéct v tom prvním poločase a v tom druhém už jsme to jenom dotahovaly. V jednu chvíli už to vypadalo docela dobře, bylo to o 7 bodů, ale pak ten náskok Francouzek zase narostl,“ říkala po zápase Kateřina Elhotová, kterou mrzelo špatné procento střelby.

„Škoda té střelby, kdybychom se trochu víc trefovaly zvenku, tak by to mohlo vypadat úplně jinak. Ty jejich vysoké hráčky nás potrápily.“

Díky prohrám Chorvatska a velké Británie ale mají Češky i tak zajištěnou účast mezi nejlepšími osmi celky Evropy. Poslední zápas osmifinálové skupiny sehrají proti Srbsku v neděli, kde se určí nasazení pro play-off.