České basketbalistky prohrály na ME s Řeckem a olympiáda se jim vzdálila

České basketbalistky nenavázaly na mistrovství Evropy v Debrecenu na poslední vítězství nad Běloruskem a překvapivě prohrály s Řeckem. Výrazně si tak zkomplikovaly cestu do čtvrtfinále, protože jim nemusí stačit ani vítězství v posledním utkání s Tureckem.

Kapitánka českých basketbalistek Veronika Bortelová hraje na evropském šampionátu s nulou | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Češky přitom vstoupily do zápasu výborně. Nejdříve trefila trojku Bortelová, kterou vzápětí napodobila Veselá. Bylo z toho rychlé vedení 6:0, ale řecké basketbalistky třikrát trefily za dva body a stejně rychle vyrovnaly.

Češky ještě jednou odskočily na rozdíl šesti bodů, ale těsně před koncem první čtvrtiny se poprvé v utkání dostaly do vedení Řekyně, které také první část vyhrály.

Ve druhé čtvrtině se obě družstva přetahovala o vedení a nakonec šly do šaten o poločasovou přestávku s pětibodovým náskokem spokojenější svěřenkyně Lubora Blažka.

Po přestávce byly Češky aktivnější a už to vypadalo, že budou mít utkání pod kontrolou. Dostaly se do vedení o 9 bodů, ale před začátkem závěrečné části dokázaly náskok prohospodařit.

O úspěchu basketbalistek rozhodují maličkosti. Třeba v pravou chvíli zvolený oddechový čas

Po třech třetinách vedly české basketbalistky pouze o dva body a závěr utkání nezvládly. Dvě minuty před koncem Řecko vyrovnalo a v koncovce česká děvčata opustila přesnost ve střelbě. V konečném účtování podlehly Řecku 71:74.

To znamená, že se českým basketbalistkám vzdlil nejen postup do čtvrtfinále, ale také si zkomplikovaly cestu na olympijské hry do Rio de Janeira, kam postupuje pět nejlepších týmů z mistrovství Evropy.

Mistrovství Evropy basketbalistek - osmifinále:

Skupina E:
ČR - Řecko 71:74 (22:24, 48:43, 58:56)
Nejvíce bodů: Hanušová 16, Bortelová 15, Elhotová 14, Burgrová 10 - Kaltsiduová 20, Dimitrakuová 15, Spanuová 12. Fauly: 22:20. Trestné hody: 17/12 - 23/20. Trojky: 9:4. Doskoky: 30:32.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít