České basketbalistky prohrály v přípravě před ME s Francií

České basketbalistky prohrály ve čtvrtém přípravném zápase před mistrovstvím Evropy v Praze s Francií 60:74. Odveta se hraje v pátek opět v hale na Folimance.

České basketbalistky prohrály v přípravě s Francií 60:74. Neprosadila se ani Eva Vítečková (na snímku) | Zdroj: ČTK

České hráčky, které přišly podpořit například dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková nebo nejlepší hráčka Evropy a kapitánka loňských vicemistryň světa Hana Horáková, držely s favoritkami krok v prvním poločase. S Francouzkami se střídaly ve vedení, do šaten šly Češky za stavu 38:40.

Francouzky rozhodly o svém vítězství ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o devět bodů 17:8 a až do konce si náskok bez problémů hlídaly. Češky se nedokázaly prosadit ani z rychlých brejků, soupeřky se vždy dokázal vrátit. V útoku se nedařilo ani Evě Vítečkové, která tentokrát zaznamenala jen devět bodů.

Česká republika - Francie 60:74 (18:17, 38:40, 46:57)

Nejvíce bodů: Vítečková 9, Elhotová 8, Veselá 7 - Lawsonová 14, Ndongueová 12, Dumercová 11, Myemová 10. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Hošek (všichni ČR). Trestné hody: 13/9 - 14/11. Fauly: 19:16. Trojky: 3:7. Diváci: 450