České basketbalistky se připravují na ME, cílem je postup na OH v Riu

Českým basketbalovým reprezentantkám odstartovala měsíční příprava na červnové Mistrovství Evropy v Rumunsku a Maďarsku. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka zamířily na první soustředění tradičně do Lázní Bělohrad.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek, trenér české basketbalové reprezentace

Lubor Blažek, trenér české basketbalové reprezentace | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Na úvodním soustředění před evropským šampionátem postrádá český tým oporu Evu Vítečkovou. Jedna z nejlepších českých basketbalistek současnosti se připravuje na mateřské povinnosti.

„Chyběla nám už před dvěma roky a tým to také nějak zvládl. Máme v kádru nové mladé hráčky, tak uvidíme, jak se zapojí do týmu,“ říká pivotka USK Praha Ilona Burgrová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osobně to beru jako boj o olympiádu, kdyby se podařilo něco navíc, byla by to příjemná třešnička na dortu,“ říká pivotka USK Praha Ilona Burgrová

České reprezentantky by rády na evropském šampionátu skončily do pátého místa, které zaručuje účast v kvalifikaci o Olympijské hry v Riu.

„Osobně to beru jako boj o olympiádu. A nebude to vůbec lehké. je tam dvacet týmů a postupových míst je pět. Pokud se to povede, bude to úspěch. Kdyby se podařilo něco navíc, byla by to příjemná třešnička na dortu,“ prozrazuje vytyčené cíle Burgrová.

Po dvou letech se do týmu vrátila vicemistryně světa Veronika Bortelová. Rozehrávačka Nymburku musí kromě tréninkových povinností zvládat i péči o mladou dcerku, se kterou do Lázní Bělohrad přicestovala.

„Mám tady kamarádku, která mi pomáhá, holky taky pomáhají. Kačka, když se otrká, tak jde prakticky ke všem. Je to docela v pohodě.“

Zužování kádru bude rychlejší

Trenér Lubor Blažek má v k dispozici 18 hráček. Některé z nich se postupně připojí k týmu, který bude Českou republiku reprezentovat na univerziádě. Zužování kádru bude podle reprezentačního kouče průběžné.

„Nebude podřízeno rytmu zápasu. Budeme zužovat i v průběhu jednotlivých soustředění na základě výkonů v tréninku nebo při přípravných hrách v rámci týmu. Tentokrát bude nominace trochu rychleji zužována,“ vysvětlil Blažek.

Příští týden se české basketbalistky přesunou k dalšímu kondičnímu soustředění do Trutnova.

Vojtěch Bureš, Václav Pilný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme