České basketbalistky se v Debrecínu připravují na osmifinále s Běloruskem

České basketbalistky si poprvé zatrénovaly v maďarském Debrecínu. Ve středu je právě tam čeká úvodní zápas osmifinále mistrovství Evropy. V 18 hodin vyzvou na šampionátu doposud neporažené Bělorusko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Burgrová se mohla po zápase s Chorvatskem usmívat

Ilona Burgrová se mohla po zápase s Chorvatskem usmívat | Foto: Michal Jurman

První trénink po cestě z rumunského Temešváru byl regenerační. Hlavní slovo proto podle asistenta Ivana Beneše měl kondiční trenér Aleš Kaplan.

„Po čtyřech zápasech toho začínáme mít dost, takže bude mít hodně prostoru Aleš, aby holky rozběhal a protáhnul.“

Na programu byla také střelba. Hráčky se musely seznámit s prostředím haly v Debrecínu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky se přesunuly do Maďarska, kde odehrají osmifinálovou skupinu. Hned v prvním utkání je čeká Bělorusko.

Nepříjemná pro prostorové vnímání může být skutečnost, že za jedním z košů jsou sedačky pro diváky. Na straně druhé téměř prázdný prostor. Ani palubovka nebyla den před startem osmifinálové skupiny ideální. Místy byly dokonce vidět díry.

„Určitě to není jednoduché. Hala je jiná, než byla v Rumunsku. Je tady víc míst a doufám, že se je při utkání podaří alespoň částečně zaplnit,“ věří Ilona Burgrová.

Prognózy nejsou ale příliš optimistické v případě diváckého zájmu. To ovšem český tým nemusí řešit, je to hlavně problém pořadatelů. Původně přitom měl duel s Běloruskem začít v půl deváté večer. Nakonec došlo k úpravě časového harmonogramu a hrát se bude už od středečních osmnácti hodin.

„Jsme rády, že se to přehodilo na šestou hodinu, protože to je čas, který je nám asi nejbližší,“ říká Burgrová.

Bude zajímavé sledovat, jestli se oba týmy ještě něčím překvapí. S Běloruskem totiž Češky odehrály poslední přípravné zápasy před odjezdem na šampionát.

„Příprava je něco jiného. Bělorusky rozhodně nebudou chtít dát nic zadarmo a dvoubodový nebo sedmibodový rozdíl, který jsme s nimi uhrály v přípravě, není směrodatný,“ uvědomuje si Ilona Burgrová.

„Je to jeden z nejlepších týmů, který už se roky nemění. Tlačila je trochu bota na rozehrávce, tak koupili Američanku, která družstvo ještě víc zkvalitnila. Tím pádem patří Bělorusko k aspirantům na medaile,“ prozradil o kvalitě soupeřek asistent Ivan Beneš.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme