České basketbalistky si na ME poradily i s Velkou Británií

České basketbalistky dokázaly po úvodním vítězství nad Izraelem vyhrát i ve druhém duelu základní skupiny mistrovství Evropy v polské Bydhošti. Velkou Británii porazily 60:45. O vítězství českého týmu rozhodl druhý poločas, v němž Češky vylepšily procento střelby. Výraznou stopu zanechala v utkání Kateřina Elhotová, která nastřílela 27 bodů.

Kateřina Elhotová

Kateřina Elhotová | Foto: David Kubíček

Druhé vystoupení českých basketbalistek na evropském šampionátu začalo obdobně jako to první, tedy rozpačitě. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka se dlouho nemohly herně najít a Anglie byla na palubovce lepší. Jejímu vedení napomohlo i devět ztracených českých míčů. Velká Britnáie nakonec první čtvrtinu rozdílem čtyř bodů vyhrála.

Ve druhé desetiminutovce se ale český tým psychicky i herně sebral a celé čtyři minuty nedovolil soupeřkám skórovat. Češky naopak zaznamenaly jedenáctibodovou šňůru, která znamenala zlom v zápase a obrat ve skóre.

Zpravidla nejlepší česká střelkyně Eva Vítečková byla ale z britské strany pod velmi přísným dohledem a nedokázala se bodově prosadit tak, jak je zvyklá. Skvěle ji ovšem co se nastřílených bodů týká zastoupila Kateřina Elhotová, která proměnila šest z osmi trojbodových pokusů.

Celkově zaznamenala Elhotová v utkání 27 bodů. Velkou měrou tak přispěla k postupu českého družstva do osmifinále evropského šampionátu.

"Když to člověku začne padat, to potom můžete střílet odkudkoli a spadne to tam. Jsem samozřejmě ráda, ale určitě bych to, že jsme s holkama vyhrály, nestavěla na tom, že se mi střelecky dařilo. Výhra je o to lepší, že na nás Angličanky předvedly opravdu tvrdou hru," byla potěšená Elhotová.

V pondělí čeká českou reprezentaci poslední duel v základní skupině mistrovství Evropy. V repríze loňského semifinále na mistrovství světa v něm narazí na Bělorusky.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít