České basketbalistky slaví první výhru na OH

Jediný český kolektiv na londýnské olympiádě se přiblížil čtvrtfinále. Po dvou porážkách od Číny a Turecka potřebovaly svěřenkyně trenéra Lubora Blažka zabrat a to se jim povedlo. Chorvatky porazily 89:70.

Jana Veselá (vpravo) v souboji s Chorvatskou soupeřkou

Jana Veselá (vpravo) v souboji s Chorvatskou soupeřkou | Zdroj: Reuters

Do velmi důležitého zápasu proti chorvatskému výběru nevstoupily české hráčky vůbec dobře. Na začátku čtvrté minuty už prohrávaly 0:10, ale ještě během úvodní čtvrtiny dokázaly manko smazat. Do šaten šly v polovině zápasu s vedením 45:39.

Ve třetí čtvrtině ale basketbalistky Chorvatska zabraly, vyhrály ji 21:12 a před závěrečnou čtvrtinou vedly o tři body 60:57. V poslední části si české basketbalistky nejspíš uvědomily, že se jim vzdaluje čtvrtfinále olympijského turnaje a pořádně se do svých soupeřek opřely.

Vyhrály ji o neuvěřitelných 22 bodů a závěrečné skóre zápasu 89:70 tak vypadá pro Chorvatky až příliš krutě. České basketbalistky se dnešní výhrou velmi přiblížily olympijskému čtvrtfinále. Ve skupině budou hrát ještě s favorizovanými Američankami a outsiderem z Angoly.