České basketbalistky už se na ME chystají na osmifinálové soupeřky

Výhrou 74:68 nad Chorvatskem zakončily české basketbalistky základní skupinu mistrovství Evropy. Do osmifinálové fáze šampionátu tak vstoupí s jedním vítězstvím a porážkou. A také s jistotou, že v boji o play-off nastoupí proti Velké Británii, Francii a Srbsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých basketbalistek na mistrovství Evropy. Vpředu Michaela Zrůstová | Zdroj: ČTK

Pro české basketbalistky začal evropský šampionát vysokou porážkou od Běloruska. Tým navíc přišel o Janu Veselou, jednu z klíčových postav sestavy trenéra Lubora Blažka. Horší start si reprezentační výběr ani nemohl představit.

Obrat přinesl zápas s Litvou a dokonal ho duel s Chorvatskem. Po nich je jasné, kudy povede cesta k úspěchu. „Jelikož budou ty síly ubývat, tak se musíme pořád snažit hrát ten rychlý protiútok, to musí platit na každého soupeře. Jinak pořád se dá zlepšovat v obraně, takže proti každému soupeři presovat křídla, aby nešlo tak lehce přihrávat na podkošové hráčky,“ vypočítává na křídle hrající Kateřina Elhotová.

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky mají za sebou základní skupinu ME

Pozitivní je také střelba rovnoměrně rozložená na celé družstvo. Potvrzují to slova kapitánky Veroniky Bortelové. „Zatím to vypadá, že je každá hráčka schopná skórovat. Jednou vynikne tahle, podruhé někdo jiný, ale pořád je potřeba, aby se to rozložilo na více hráček. Pak máme problém, jak se ukázalo v tom prvním zápase.“

Tvrdé Britky, favorizované Francouzky a neznámé Srbky

Problém mají české basketbalistky i s proměňováním trestných hodů. Ukázal to především závěrečný zápas základní skupiny. Tým trenéra Lubora Blažka ovšem už myslí na osmifinálové soupeřky – celky Velké Británie, Francie a Srbska.

„My jsme věděly, že půjdeme do kříže s touto skupinou, víme, že Britky hrají tvrdě, Francouzky jsou jednoznačný favorit, takže to bude těžké a musím se přiznat, že Srbky moc neznám,“ přiznala Veronika Bortelová. Do další fáze šampionátu Češky vstoupí středečním utkáním proti Velké Británii.

Za tři, čtyři týdny půjdu na operaci, říká zraněná basketbalistka Jana Veselá

Číst článek

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme