České basketbalistky ve čtvrtfinálovém souboji podlehly Španělkám 58:75

České basketbalistky na mistrovství Evropy ve Francii nezasáhnou do závěrečných bojů o medaile. Zasloužil se o to výběr Španělska, který ve čtvrtfinálovém souboji v Orchies zvítězil jednoznačně 75:58. Česká tým má ale stále o co hrát, nyní ho čeká boj o světový šampionát.

Oddechový čas čeaským basketbalistkám nepomohl

Oddechový čas čeaským basketbalistkám nepomohl | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Češky si sice v samém úvodu utkání vypracovaly vedení 4:0, následná třináctibodová šňůra Španělek ale značně nahlodala českou snahu o držení vyrovnaného skóre. Tým trenéra Blažka nakonec první čtvrtinu prohrál 15:25 a bylo jasné, že pokud chce pomýšlet na čtvrtfinálový úspěch, bude muset v další části hry svůj výkon o dost zlepšit

Zlepšení však dlouho nepřicházelo, v průběhu druhé čtvrtiny Češky prohrávaly dokonce o 15 bodů. Velkým strašákem pro jejich obranu byla především střelecká muška skvěle hrající Torrensové.

Až s blížící se polovinou zápasu rostl český výkon, na jehož základě se hráčky v českých dresech dotáhly na svého soupeře na rozdíl šesti bodů.

Rozhodlo závěrečných 15 minut

Na začátku druhého dějství Češky mohutně dotahovaly, ve 24. minutě dokázaly dokonce vyrovnat. Španělky si v těchto chvílích vybraly horší momenty a téměř pět minut nedaly jediný koš. Tým z pyrenejského poloostrova se herně zvednul až v závěru třetí čtvrtiny, kdy se znovu dokázal dostat do vedení.

Definitivní rozuzlení přinesla až poslední desetiminutovka, kterou suverénně ovládly Španělky. Ty se znovu začaly prosazovat v ofenzivě, k čemuž značně přispěly chyby českých hráček. Svěřenkyním kouče Blažka se nedařilo snížit rostoucí bodové manko, soupeř naopak našel pohodu a klid v zakončování.

Český tým už v závěru nenašel síly na jakoukoli bodovou reakci a podlehl Španělsku 58:75. I přes čtvrtfinálovou porážku však šampionát pro Češky nekončí, stále je ve hře postup na mistrovství světa. O ten začne Blažkův celek bojovat již zítra od 14 hodin, kdy vyzve na úvod bojů o 5.- 8. místo Itálii.

Druhým semifinalistou jsou basketbalistky Srbska, které přehrály Italky 85:79.

Mistrovství Evropy basketbalistek - čtvrtfinále (Orchies):

ČR - Španělsko 58:75 (15:25, 35:41, 46:54)

Nejvíce bodů: Elhotová 13, Kulichová a Pecková po 10 - Torrensová 29, Lyttleová 23, Valdemorová 11. Rozhodčí: Jones (Wales), Delaunéová (Fr.), Reiter (Něm.). Fauly: 10:14. Trestné hody: 12/10 - 14/9. Trojky: 6:6.

Srbsko - Itálie 85:79 (23:26, 38:42, 64:65)

Nejvíce bodů: Milovanovičová 21, M. Dabovičová 17, Radová 15, Radočajová 14 - Sottanaová 22, Masciadriová 11, Ressová 10. Rozhodčí: Baumanis (Lot.), Martinescuová (Rum.), Halliko (Est.). Fauly: 19:28. Trestné hody: 34/28 - 13/9. Trojky: 9:10.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít