České basketbalistky zahájí ME duelem s Izraelem

Úspěch na loňském mistrovství světa už patří do historie. Před českými basketbalistkami je nová výzva - evropský šampionát a boj o účast na olympiádě. V polské Bydhošti ve svém zahajovacím utkání nastoupí ve 20 hodin a 30 minut proti Izraeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asistent trenéra Petrovický po tréninku basketbalistek v Polsku | Foto: Pavel Petr

Včera hráčky absolvovaly první seznámení s halou, kde odehrají základní a věřme, že i osmifinálovou skupinu. Do ní postoupí tři nejlepší celky ze čtyř a tak by rozhodně už v poněkud lepší společnosti české basketbalistky neměli chybět.

Dnes Lubor Blažek naordinoval ještě dvě hodiny před polednem přípravu v tréninkové hale. Myšlenky všech už směřovaly k úvodnímu zápasu na šampionátu a prvním soupeřkám, tedy celku Izraele.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky vstoupí do turnaje s Izraelem

„Co jsme dokázali vstřebat z nashromážděného materiálu, vše se bude točit kolem Cohenové. Mají tendenci hrát hodně bez míče, po clonách, dostávat se do střeleckých pozic. Měla by na ně platit naše pozorná obrana a trpělivost,“ věří asistent Martin Petrovický.

V přípravě české basketbalistky trápila především obranná činnost. První zápas na mistrovství Evropy by měl ukázat zlepšení.

„Říka se, že 80% obrany je vůle a na tomhle my stavíme. Pak jsou tam různé techniky a kombinace, ale to stojí všechno na vůle bránit,“ ví Petrovický.

A očekávání večerního zápasu? Bylo jasné, že hráčky i trenéři si už přejí, aby vše začalo.

„Atmosféra je dobrá. Ale už i teď po tréninku je cítit, že se to blíží. Už jsou holky trochu nervóznější, ale to je u velkých akcí normální. Myslím, že na pozitivní atmosféře pojedeme i letos,“ doufá Martin Petrovický.

Problém jménem prostor

Basketbalistky si ale musely zvykat na samotnou halu a prostorovou orientaci. Nebylo to jednoduché. O čem je řeč? Vše vysvětlí na křídle hrající Kateřina Elhotová.

„Hodně těžko jsem si zvykaly na velký prostor kolem hřiště. Tribuny jsou daleko a tak při střelách to vypadá opticky dál, ale ke konci tréninku už to šlo. Snad už ten prostor za košema vnímáme lépe a zápas zvládneme,“ říká Elhotová.

To je samozřejmě první předpoklad k úspěchu. Druhým, především pro psychickou pohodu týmu, je nutnost zvládnout také první vystoupení na šampionátu.

„První zápas je většinou plný nervozity a pokud se zvládne, vnese to pohodu do celého týmu. Tak doufejme, že vkročíme do uktání správnou nohou a že se nám bude dařit i dál,“ předpokládá pivotka Ilona Burgrová. Zápas Česko - Izrael začíná ve 20 hodin a 30 minut. Informace o jeho průběhu v našem vysílání pochopitelně nebudou chybět.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme