České basketbalistky zvládly další přípravu před MS

Výhru o dvacet bodů si připsala česká basketbalová reprezentace žen v přátelském utkání s Běloruskami. Nejlepší střelkyní byla se 17 body Eva Vítečková.

Česká basketbalistka Eva Vítečková (vlevo) v souboji s Polkou Skobelovou | Zdroj: ČTK

Celému brněnskému zápasu vládly domácí hráčky, čtvrtý tým poslední olympiády vedl pouze v první minutě, a to 2:0. Po úvodní čtvrtině už měly Češky desetibodový náskok, který v poločase narostl na patnáct bodů. Nakonec porazily Bělorusko 75:55.

Přestože byl trenér Lubor Blažek s hrou svého týmu spokojen, našel i nedostatky: "Měli jsme hluché okamžiky, chvíle, kdy jsme nevěděli, jak do zónového presu, chvíle, kdy jsme hráli absolutně bez pohybu, skoro až bez zájmu."

00:00 / 00:00

Rozhovor Terezy Jelínkové s Luborem Blažkem

Na palubovku poslal celou dvanáctku nominovaných basketbalistek. Do druhého duelu s Běloruskami, který je na programu už ve čtvrtek, nasadí také zbylých pět hráček ze sedmnáctičlenného kádru, který se nyní připravuje na blížící se světový šampionát. A právě po druhém zápase se stejným soupeřem svůj výběr zúží.

Od pátku pak bude Blažek se svými kolegy připravovat národní tým na mistrovství, které začne v Brně a Ostravě 23. září. Ve skupině se česká reprezentace utká také s Ruskami, jejichž styl je podobný tomu běloruskému.

"Tenhle basket je podobný. Je to silová hra s velmi dobrými pivoty, což bylo v tomto utkání vidět. Měli jsme tím pádem i problém s obranným doskokem," potvrzuje Lubor Blažek.

Česko - Bělorusko 75:55 (22:12, 38:23, 57:44)
Nejvíce bodů: Vítečková 17, Večeřová 13, Elhotová 8, Šujanová 6 - Veramejenková 15, Troinová 13. Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 18/13 - 20/17. Fauly: 19:20. Trojky: 4:4. Diváci: 500.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít