České basketbalisty chválí na ME ve Slovinsku i fanoušci soupeřů

Těsná prohra s domácím Slovinskem a stejně tak těsná výhra nad Polskem. Taková je zatím bilance českých basketbalistů na probíhajícím mistrovství Evropy. Atraktivním stylem svojí hry si ale už svěřenci trenéra Budínského získali na šampionátu mnohé, a to nejen basketbalové odborníky, ale i fanoušky ostatních českých soupeřů v základní skupině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piotr Wojciechowski budí v Celje pozornost svojí speciální maskou vyrobenou z basketbalového míče | Foto: Michal Jurman

„Tady v kempu je nás dvanáct, žena odjela za matkou do Ameriky, já nechal syna doma a vyrazil zase sem," mávne následně zklamaně rukou Piotr Wojciechowski nad kvalitou rozehrávačů i výsledky celé polské reprezentace na evropském šampionátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S basketbalovými fanoušky mluvil v Celje Michal Jurman

Porážka od českého výběru mu příliš radosti neudělala. Byla totiž už druhou ze dvou zápasů a výrazně tak přivřela Polákům dveře do další fáze turnaje.

„Cíl byl jasný - vyhrát všechny zápasy. To už teď ale nejde. Ukázalo se, že máme hodně mladý tým. Jsou v něm talentovaní hráči, kteří brali stříbro na světovém šampionátu sedmnáctiletých. Také vy ale máte mladé hráče, koukal jsem na ně, jsou klasa," pokyvuje uznale Piotr, který ví, co říká.

Ve své domovině totiž organizuje zápasy amatérské TALK ligy a basketbalu rozumí. Na šampionát dorazil se speciální maskou vyrobenou z basketbalového míče, ve které, jak po porážce od Čechů s nadsázkou říká, nyní schovává své slzy.

Na rozdíl od příznivců jiného českého soupeře v základní skupině C, domácích Slovinců.

„Litva, Španělsko…,“ vyjmenovává rodák z Celje Anton Zvone místa, na která už jej zavedla jeho záliba ve sportovní turistice. A nejde jen o v jeho rodišti tolik populární házenou, ale právě hlavně o basketbal.

Senzační výhra Slovinců nad Španěly

„České hráče známe, i jejich kvalitu, hlavně Jiřího Welsche. Myslím, že v tom úvodním zápase jste nás potrápili víc, než mohl kdo čekat. Hlavně Veselý, ten u nás ve Slovinsku také hrával. S ním tady musíte uspět," prorokuje českému týmu Anton.

V civilním životě pracuje v poradenské firmě, a tak by se jeho postřehy měly brát opravdu vážně. Zvlášť když to byl on, kdo mezi prvními tipoval s předstihem včerejší senzační výhru Slovinců nad španělskými obhájci titulu.

Český basketbal plný rychlých a efektně zakončených protiútoků ho zkrátka chytil, jako i mnohé jiné ve Slovinsku, za sportovní srdce.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme