České florbalistky by během domácího mistrovství rády pobláznily veřejnost

Florbaloví fanoušci už odpočítávají dny, které zbývají do zahájení světového šampionátu v Brně a Ostravě, kde se sejdou nejlepší ženské týmy planety. A i když se 34 dní zdá jako poměrně dlouhá doba, přípravy na vrcholnou akci jsou v plném proudu. Pořadatelé by totiž rádi napodobili úspěch ženského mistrovství světa v basketbalu z roku 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinále MS florbalistek ČR - Dánsko 9. prosince v St.Gallenu ve Švýcarsku. Dominika Šteglová v souboji u branky Dánska. České florbalistky zvítězily nad Dánskem 5:1 | Zdroj: ČTK

Světový šampionát začne 7. prosince a nejen pořadatelé, ale i české reprezentantky už mají plnou hlavu velké domácí akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátoři florbalového mistrovství světa by rád napodobili 3 roky starý úspěch ženského basketbalového šampionátu

"Každý pociťuje, že mistrovství je za dveřmi. Nejvíce se to týká holek, které jsou v nejistotě, jestli na šampionát vůbec pojedou. Některé už zažily, že byly na poslední chvíli vyřazeny z týmu, pro ně to je o těžší situace. O jedno, dvě volná místa se pere čtyři, pět hráček a ty jsou ještě ve větším napětí, než zbytek," myslí si kapitánka reprezentace Kristýna Jílková.

Zkušená hráčka pražského Herbadentu už má za sebou hodně prestižních zápasů, ale taková atmosféra, jaká se očekává od samotného světového šampionátu, by měla být pro všechny hráčky něčím novým.

"Každý nás připravuje na tlak jak mediální, tak od fanoušků. Jaké to ale opravdu bude, si vyzkoušíme až během šampionátu," tuší Kristýna Jílková, která si se svými spoluhráčkami "osahala" brněnskou halu během dubnového turnaje Euro Floorball Tour.

Tam se Češky v konkurenci nejlepších světových týmů ze Švédska, Finska a Švýcarska neprosadily a skončily poslední.

Zkušenosti s televizními zápasy se budou hodit

"Bylo to pro nás přípravné ve všech směrech. Vyzkoušely jsme si halu, hotel, taky televizní zápasy s mezitřetinovými rozhovory. Prostředí jsme si osahaly a myslím s, že nám to může pomoct," věří Kristýna Jílková, která se s českým florbalovým týmem pokusí na prosincovém světovém šampionátu vybojovat po předloňském bronzu druhou historickou medaili.

Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme