České florbalistky čeká na domácím MS těžká skupina s Finskem a Švýcarskem

V prosinci bude Česko hostit florbalové mistrovství světa žen. Definitivně tak zkompletuje pořádání nejvýznamnějších šampionátů v tomto sportu. Základní skupiny včetně předkola play off se odehrají v Brně. Na vyřazovací boje se pak mistrovství přestěhuje do Ostravy. A právě tam se dnes uskutečnilo i slavnostní rozlosování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinále MS florbalistek ČR - Dánsko 9. prosince v St.Gallenu ve Švýcarsku. Dominika Šteglová v souboji u branky Dánska. České florbalistky zvítězily nad Dánskem 5:1

Čtvrtfinále MS florbalistek ČR - Dánsko 9. prosince v St.Gallenu ve Švýcarsku. Dominika Šteglová v souboji u branky Dánska. České florbalistky zvítězily nad Dánskem 5:1 | Zdroj: ČTK

Celkem čtrnáctkrát sáhl do jednotlivých výkonnostních košů během losu předseda Mezinárodní florbalové federace Tomas Eriksson. A když ani na patnáctý pokus nevytáhl balónek se jménem Česká republika, bylo jasné, že poslední neotevřený florbalový míček patří domácím florbalistkám.

V ten okamžik se všem přítomným reprezentantkám jako na povel protáhly obličeje a ze slov moderátora slavnostního ceremoniálu Ondřeje Zamazala je jasné proč. Češky totiž do skupiny dostaly velmi silné výběry Finska, Lotyšska a Švýcarska. Ve skupině B se tak v prosinci spolu potkají třetí, čtvrtý a pátý tým posledního světového šampionátu. Takže konkurence hned na úvod turnaje jak se patří.

Přehrát

00:00 / 00:00

České florbalistky nejsou z losu MS nadšené

„Já musím upřímně říct, že podobnou skupinu jsem si ze sportovního hlediska opravdu nepřála,“ říká trenérka Markéta Šteglová a podobný názor má i kapitánka reprezentace Zuzana Macurová.

MS florbalistek v ČR sice začíná až za 9 měsíců, už teď ale vyhlašuje útoky na rekordy

Číst článek

„Čekají nás tři velmi těžké zápasy ve skupině, ale nedá se nic dělat. Bude to pro nás velká zkouška a tak doufám, že nás přijde hodně fanoušků podpořit a pomohou nám, abychom tuto skupinu vyhráli,“, přistupuje pozitivně k těžkému losu Macurová.

V novém hracím systému turnaje postoupí pouze dva nejlepší týmy z každé skupiny přímo do čtvrtfinále. A i když Češky na posledním mistrovství světa ve Švýcarsku vybojovaly bronz, tak v dlouhodobé statistice soubojů s největšími konkurentkami čerstvě vylosované si nemohou příliš vyskakovat. S Norskem Češky v minulosti sehrály celkem devět zápasů a z toho pětkrát vyhrály. Se Švýcarkami ale nabírá bilance vzájemných zápasů strašidelných rozměrů. Pouhé tři výhry českého týmu oproti pětadvaceti porážkám. I proto bude příprava na prosincový šampionát náročná.

„Chtěli jsme se scházet jednou měsíčně, v létě pak máme naplánováno jedno delší herně-kondiční soustředění, protože florbal je o kondici a my máme v tomto velké rezervy. Budeme se tak snažit i vzhledem k silné skupině na tom zapracovat, abychom se nemohli vymlouvat, že nám chybí právě kondice,“ uzavírá trenérka Markéta Šteglová.

Radim Sajbot, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme