České florbalistky finišují s přípravou na domácí mistrovství světa v Brně a Ostravě

V sobotu 7. prosince vstoupí české florbalistky do světového šampionátu. V Brně a Ostravě chtějí zaútočit na finále a znepříjemnit roli největším favoritkám ze Švédska. Necelý týden před startem mistrovství světa trápí trenérky české reprezentace Markétu Šteglovou a Karol Šatalíkovou především zdravotní stav opor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal - ženský tým ČR pro domácí mistrovství světa 2013 | Foto: ČFbU

Denisa Billá má před sebou v případě turnaje v Brně a Ostravě už svůj šestý šampionát. Aktuálně jí limitují problémy s třísly, věří však, že do sobotního zahajovacího utkání proti Norsku bude fit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Petra o očekáváních českých florbalistek před domácím MS v Brně a Ostravě

„Je to čím dál tím lepší, už jsem s tím běhala, teď si koleno zvyká na novou, čtyřbodovou ortézu. Jsem v tréninku, chodím do posilovny, lehké zatížení na běhání. Ostrý start bude příští týden. Teď mě čekají tři tréninky, kde se zjistí, jestli to koleno zvládne, ale vypadá to dobře,“ čiší optimismus z Billé, u níž tréninkový výpadek ve finální části přípravy mohou nahradit zkušenosti.

Plnou zátěž neabsolvovala ani Anett Jarolímová. „Začalo mě bolet levé stehno, Nevím konkrétně, z čeho to je, asi to bude jenom natažené. Spíš nechci riskovat, že se s tím do týdne stane něco vážnějšího a měla bych s tím problémy,“ vysvětluje Jarolímová.

Domácí mistrovství je výzva

Na domácím šampionátu pochopitelně nechce nikdo chybět. Zahrát si o medaile před vlastním publikem představuje pro každou z hráček obrovskou výzvu. „Makaly jsme tu celý rok, už se to blíží. Byla by škoda přijít nějakými blbostmi o šampionát. Těšíme se na to a atmosféra tomu odpovídá,“ říká Jarolímová.

Florbalistky se také budou muset vypořádat s tlakem z očekáváného úspěchu. Na posledním šampionátu totiž vybojovaly ve Švýcarsku bronz. Na domácím území myslí poprvé v historii na finále.

„Medaile je sen, který bychom si chtěly splnit. Ještě větším cílem by bylo dostat se do finále. Přály bychom si to i kvůli divákům, kteří dorazí, kvůli domácímu prostředí,“ burcuje Dominika Šteglová. V základní skupině formu české reprezentace prověří postupně Norsko, Švýcarsko a Lotyšsko.

„Věřím,že postoupíme. Rády bychom postoupily z prvního místa, abychom do dalších bojů měly snazší soupeře,“ dodává Dominika Šteglová.

Pavel Petr, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme