České florbalistky na úvod MS zvítězily, v Brně porazily Norsko 6:1

České florbalistky zahájily světový šampionát pořádaný na domácí půdě vítězně. Ve svém prvním představení přehrály v Brně výběr Norska 6:1, potvrdily roli favoritek a získaly první tři body do tabulky skupiny B.

Mistrovství světa florbalistek, utkání skupiny B: Česká republika - Norsko, 7. prosince v Brně. Gabriela Žůrková z České republiky a Anette Bergová z Norska. | Zdroj: ČTK

Češky se od úvodních minut tlačily do zakončení, obětavě bránící Norky v čele s gólmankou Fosmarkovou však dlouho odolávaly. V největší příležitosti Sládečková trefila tyč, a tak diváci v brněnské hale čekali na úvodní trefu do norské sítě až do 20. minuty, kdy se po rychlém brejku z dorážky prosadila Nikola Černá.

Aktivně nastoupily české hráčky také do druhé třetiny, Jarolímová ale v další velké šanci pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Domácí si vše vynahradily ve 25. minutě, když se po průniku z levé strany prosadila Šteglová.

00:00 / 00:00

Pavel Petr zpovídal po zápase s Norskem brankářku Janu Christiánovou

Norky se nevzdaly a ve 28. minutě dokázaly brankou Torpové z protiútoku snížit na 1:2. Možná rozhodující moment zápasu proto nabídla závěrečná pětiminutovka prostřední periody. Sládečková s Vojáčkovou překonaly dvakrát v krátkém sledu norskou brankářku a zajistily svému týmu o dost pohodlnější výchozí pozici pro poslední třetinu.

Závěr zápasu si Češky pohlídaly, přestože soupeř hrozil rychlými brejky. Díky trefám Urbánkové a Hyršlové naopak ještě navýšily své vedení, které už do posledních vteřin zápasu udržely. Na úvod světového šampionátu tak tým trenérek Šatalíkové a Šteglové porazil Norsko 6:1.

Další zápas čeká české reprezentantky v neděli od 17 hodin proti Švýcarsku.

V Brně byla v sobotu k vidění také repríza finálového zápasu posledního šampionátu. Švédky během ní v rámci duelu skupiny A deklasovaly Finky 8:2 a jasně potvrdily, že to s obhajobou titulu myslí zcela vážně.

Mistrovství světa florbalistek v Brně:

Skupina B:

ČR - Norsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Černá (Jarolímová), 25. D. Šteglová, 35. Sládečková (Černá), 38. Vojáčková (Paulovičová), 45. Urbánková (A. Bočanová), 57. Hyršlová (Černá) - 28. Torpová (Farnesová). Rozhodčí: Göbel, Kronow (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 2435.
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 41. navíc Hašová, Macurová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

20:00 Švýcarsko - Lotyšsko.