České florbalistky podlehly na úvod EFT v Helsinkách Švédkám

Ženská florbalová reprezentace v prvním utkání Euro Floorball Tour nestačila na favorizovaný výběr Švédska. V Helsinkách svěřenkyně trenérek Šteglové a Šatalíkové prohrály 0:3, ale vybojovaly bonusový bod za vítězství v nájezdech. Jedinou úspěšnou exekutorkou trestného střílení byla Hana Lacková.

Florbal - ilustrační foto

Florbal - ilustrační foto | Foto: floorballontario.com

Všechny branky padly do brány Christianové ve druhé třetině. Nejprve se za úřadující mistryně světa trefila Amanda Larsonová ve 24. minutě a o necelé dvě minuty později přidala i druhou branku.

Pojistku pro florbalistky Tre Kronor přidala tři minuty před druhou sirénou Erikssonová. Ve zbytku zápasu už gól nepadl ani v četných přesilovkách. V samostatných nájezdech si na Christianovou nepřišla ani jedna z trojice Lindströmová, Scheerová, Dahlinová.

České florbalistky vybrali ze svého středu na nájezdy Bočanovou, Kotíkovou a Lacinovou. Proti gólmance Petterssonové se ale prosadila jen posledně jmenovaná a tak rozhodla o jednobodovém příspěvku do tabulky EFT pro české reprezentantky.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Helsinkách:

Česká republika - Švédsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0), nájezdy 1:0

Branky a nahrávky: 24. Larssonová (Karlssonová), 26. Larssonová (Wijková), 37. Erikssonová (Lindströmová). Rozhodčí: Brändle, Niedermann (oba Švýc.). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 206

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít