České florbalistky postoupily do čtvrtfinále mistrovství světa

Tým českých florbalistek se rychle oklepal po nedělní těsné prohře se Švýcarkami a v posledním zápase ve skupině porazili Lotyšky vysoko 12:1. O suverénním vítězství domácího týmu rozhodla v Brně už první třetina.

České florbalistky se radují z gólu

České florbalistky se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Češkám vyšel vstup do zápasu skvěle a hned v první minutě se díky proměněnému trestnému střílení dostaly do vedení. V průběhu první části pak pravidelně své vedení navyšovaly a na konci první dvacetiminutovky svítilo na tabuli pro Lotyšky hrozivých 0:7.

00:00 / 00:00

Pozitiva a negativa české hry na florbalovém MS v Brně shrnuje obránkyně Denisa Billá

Ve druhé části se hra uklidnila, ale diváci v brněnské hale viděli i tak další tři branky. Po gólech Vojáčkové a Žůrkové vedly Češky už 9:0 a 13 sekund před druhou pauzou snížily Lotyšky díky vlastní brance Jílkové na 1:9.

Do třetí dvacetiminutovky opět domácí florbalistky vstoupily s velkým nasazením a po 41 sekundách završila hattrick Urbánková. Další branky přidaly v poslední třetině Halfarová a Jílková a Češky porazily Lotyšky 12:1. Ve čtvrtfinále narazí Češky ve čtvrtek na vítězky zápasu mezi Polkami a Dánkami.

ČR - Lotyšsko 12:1 (7:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Billá z trestného střílení, 6. D. Šteglová (Krupnová), 7. Žůrková (Niemcová), 12. Urbánková (Jílková), 17. Hašová (Sládečková), 19. Paulovičová (Žůrková), 20. Urbánková (A. Bočanová), 31. Vojáčková (Žůrková), 36. Žůrková (Niemcová), 41. Urbánková (Krupnová), 45. Halfarová (Macurová), 55. Jílková (A. Bočanová) - 40. vlastní Jílková
Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.), vyloučení: 0:1, využití: 1:0
Diváci: 1572
Sestava ČR: Provázková - Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, Černá, Čapková - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Hašová, H. Sládečková, Macurová - Billá, od 30. navíc Jarolímová, Hyršlová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít