České florbalistky prohrály na MS se Švýcarkami a jsou bez medaile

Českým florbalistkám se nepovedlo vybojovat z domácího šampionátu medaili, když v zápase o 3. místo prohráy se Švýcarkami 3:4 v prodloužení. Zápas rozhodla v 68. minutě Nötzliová. Titul mistryň světa pro sebe získaly v ostravské ČEZ aréně počtvrté za sebou Švédky po výhře 5:1 nad Finkami.

České florbalistky děkují po prohraném duelu o 3. příčku divákům ostravské ČEZ arény a ti je za předvedený výkon odměnili aplausem | Zdroj: ČTK

Po bezgólové úvodní třetině Švýcarky ve druhé třetině nastartovala využitá přesilovka. Z rychlého brejku navíc přidaly i druhou trefu. Češky ale zvládly nástup do závěrečného dějství, čemuž pomohly i změny v sestavě a hra na dvě pětky. Po hezké kombinaci pak skórovala Šteglová a Halfarová vyrovnala.

„První dvě třetiny jsem hráli špatně a vítězství jsme si nezasloužili. Měli jsme se nebát víc hrát a sebevědoměji. V té třetí jsme se zvedli a dali rychlý gól, pak přidali druhý a pak jsme začali hrát úplně jiný florbal. Ale nedali jsme góly, které jsme měli dát, jinak by ten zápas mohl dopadnout jinak,“ smutnila po závěrečné siréně Nikola Černá.

00:00 / 00:00

Rozhovor s obránkyní Nikolou Černou a trenérkou Šteglovou

Švýcarky se ve 48. minutě díky brance Kernové dostaly opět do vedení. Za další dvě minuty ale Krupnová, která se na poslední třetinu přesunula z obrany do prvního útoku, střelou zblízka mezi nohy brankářky srovnala a poslala zápas do prodloužení.

V jeho 8. minutě se po trestném úderu prosadila kapitánka výběru helvétského kříže Nötzliová. Švýcarky tak v repríze posledního souboje o třetí místo na šampionátu ze St. Gallenu vrátily Češkám porážku a odvezou si tak z mistrovství světa v Brně a Ostravě bronzové medaile.

„Přijeli jsme sem pro medaili a to jsme nesplnili, takže s výsledky nemůžeme být spokojeni. Zdobila nás bojovnost, ale v určitých fázích hry holkám chyběl klid třeba v koncovce. Ale dosáhli jsme určitého herního projevu, který jsme chtěli. Až na to umístění jsme spokojení,“ řekla za trenérské trio Markéta Štěglová, která na reprezentační lavičce končí.

Mistrovství světa florbalistek v Ostravě:
O 3. místo:
ČR - Švýcarsko 3:4 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. D. Šteglová (A. Bočanová), 44. Halfarová (Krupnová), 50. Krupnová (Urbánková) - 25. Bärtschiová (Rüttimann), 32. Stellaová (Schmidová), 48. Kernová, 68. Nötzliová (Martiová)
Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě ČR)
Vyloučení: 2:3, využití: 1:1
Diváci: 5021
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - Jarolímová, Urbánková, D. Šteglová - Hašová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 41. navíc A. Bočanová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička

Finále:
Švédsko - Finsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Mattssonová (Jakobssonová), 28. Jakobssonová (Tschöpová), 50. Jakobssonová (Mattssonová), 58. Jakobssonová (Scheerová), 60. Edbergová (Wikströmová) - 57. Rantalaová (Ilmolaová). Rozhodčí: A. Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3895

Konečné pořadí: 1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Švýcarsko, 4. ČR, 5. Lotyšsko, 6. Norsko, 7. Polsko, 8. Německo, 9. Slovensko, 10. Rusko, 11. Dánsko, 12. Austrálie, 13. Kanada, 14. Maďarsko, 15. Japonsko, 16. Korea

All Star tým: Jana Christianová (ČR) - Silvana Nötzliová (Švýcarsko), Moa Tschöpová - Emelie Lindströmová, Anna Wikjová, Sandra Mattssonová (všechny Švédsko).
Nejužitečnější hráčka: Sandra Mattssonová (Švédsko).

Kanadské bodování:
1. Wijková 6 zápasů/19 bodů (7 branek + 12 asistencí), 2. Lindströmová 6/16 (5+11), 3. Jakobssonová (všechny Švéd.), Di Nardoová (Dán.) obě 6/15 (10+5), 5. Šponiarová (SR) 6/15 (8+7), 6. Mattssonová (Švéd.) 6/14 (10+4), 7. Bengtssonová (Dán.) 6/14 (3+11), 8. Laidlerová (Austr.) 6/11 (7+4), 9. Košturiaková (SR), Larssonová (Švéd.) obě 6/11 (6+5), ...22. Urbánková 6/8 (7+1), 44. Jarolímová, D. Šteglová obě 6/6 (4+2), 46. Černá (všechny ČR) 6/6 (3+3)

Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít