České florbalistky prohrály na MS se Švýcarskem 1:2

České florbalistky nezvládly na světovém šampionátu boj o vítězství v základní skupině. V Brně podlehly Švýcarsku 1:2. Připravily se tak o teoretickou možnost změřit v semifinále turnaje místo s favorizovaným Švédskem s dalším severským soupeřem z Finska.

MS florbalistek - brankářka českého tým Jana Christianová sleduje práci svých spoluhráček | Zdroj: ČTK

Češky se v 11. minutě dostaly do vedení, když se trefila Paulovičová, ale do konce první části ještě Švýcarky po gólu Nötzliové vyrovnaly na 1:1. Po bezbrankové druhé třetině se ve 44. minutě prosadila z úhlu opět Nötzliová a Švýcarky porazily český tým od zápasu o bronz před dvěma lety na MS poosmé za sebou.

„Dá se říct, že jsme se na ten zápase připravovaly rok, věděly jsme, že nás tenhle zápas může dovést až do finále. Ověřily jsme si, že můžeme porážet Finky, tudíž jsme se zaměřily na to, že musíme porazit Švýcarky, abychom na ně v semifinále narazily. Bohužel ten zápas rozhodl jeden hloupý gól a přitom jsme měly tolik šancí,“ mrzelo po zápase Anet Jarolímovou.

00:00 / 00:00

S Anet Jarolímovou mluvil po zápase se Švýcarkami Pavel Petr

O přímý postup do čtvrtfinále se Češky utkají v pondělní s Lotyšskem. Hrát se bude od 20 hodin.

MS florbalistek:

Skupina B:
ČR - Švýcarsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Paulovičová (Niemcová) - 16. Nötzliová (Zwinggiová), 44. Nötzliová (Martiová)
Rozhodčí: Moberg, Lindberg (oba Švéd.)
Vyloučení: 1:2, bez využití
Diváci: 2528
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 50. navíc Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít