České florbalistky rozdrtily Polky 10:1 a postoupily do semifinále MS

České florbalistky suverénním způsobem postoupily do semifinále domácího světového šampionátu. V Ostravě přehrály výběr Polska jednoznačně 10:1 a před soubojem o finále s favorizovaným Švédskem si tak s chutí zastřílely.

Čtvrtfinále mistrovství světa florbalistek ČR - Polsko 12. prosince v Ostravě. Nikola Černá (vlevo) a Martina Čapková se radují z prvního gólu. | Zdroj: ČTK

Do utkání vstoupily Češky sebevědomě a se snahou vstřelit rychlý gól se tlačily do zakončení. Aktivita přinesla domácímu výběru ovoce už v 5. minutě, kdy otevřela skóre Nikola Černá. Na tu ještě do konce první třetiny navázaly Paulovičová s Jarolímovou, jejichž tým tak vedl po úvodní části hry 3:0.

Také ve druhé třetině zdobila český tým důrazná hra, díky které se znovu prosadila Černá. Polky na své soupeřky evidentně nestačily, když už využily mezer v defenzivě domácích, ztroskotaly na skvěle chytající Kristýně Provázkové.

Ještě do druhé přestávky rozvlnilo české družstvo soupeřovu síť ve třech případech a dostalo se do vedení 7:0. Už před nástupem do závěrečné třetiny tak bylo o postupujícím do semifinále v podstatě rozhodnuto.

Polky se prosadily až ve 42. minutě. Moment, kdy skórovala Krzywaková, byl ale jejich první a zároveň poslední gólovou radostí. Češky nakonec také díky hattricku Urbánkové zvítězily 10:1, dvěma vstřelenými brankami se na výhře podílely Anet Jarolímová a Nikola Černá.

V semifinále narazí Češky na favorizované Švédky, které už ve středu deklasovaly výběr Lotyšska 12:2. Souboj o závěrečný duel českého šampionátu začne v sobotu od 17 hodin.

Mistrovství světa florbalistek v Ostravě:

Čtvrtfinále:

ČR - Polsko 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Černá (Čapková), 9. Paulovičová (Žůrková), 14. Jarolímová (Černá), 21. Černá (Jarolímová), 25. Jarolímová (Hyršlová), 37. H. Sládečková (Hyršlová), 40. Urbánková (D. Šteglová), 41. Urbánková (Billá), 47. Urbánková (D. Šteglová), 60. D. Šteglová (Billá) - 42. Krzywaková (Timeková). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 2747.
Sestava ČR: Provázková - Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, od 31. navíc Billá - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - od 41. navíc Macurová, Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

O 9.- 12. místo:
Austrálie - Rusko 4:11 (1:2, 1:6, 2:3), Dánsko - Slovensko 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1).