České florbalistky si čtvrtfinále MS zahrají s Polskem. Také díky rodinné spolupráci

České florbalistky spřádají plány na čtvrtfinálový duel mistrovství světa s výběrem Polska, který si účast mezi nejlepšími osmi týmy turnaje zajistil vítězstvím v předkole play-off, kde zdolal Dánky 7:4. Plnou hlavu soupeřek má pochopitelně trenérka Markéta Šteglová, která spolu s Karol Šatalíkovou národní tým vede. Do sestavy počítá i s dcerou Dominikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominika Šteglová v souboji s Idou Karevoldovou z Norska během utkání základní skupiny na mistrovství světa | Zdroj: ČTK

Dominika Šteglová tak musí počítat s tím, že na ni maminka přece jen bude přísnější než na ostatní hráčky.

„Řekla bych, že na mě není tak přísná, jako byla na začátku, protože mě trénovala i v juniorské reprezentaci. A tam do mě hustila, že musím být o hodně lepší, abych si to mohla obhájit. Ve většině případů na mě byla kritičtější a přísnější. Teď už možná trochu polevila,“ svěřila se v útoku hrající Dominika Šteglová.

Vnímá zároveň, že mít maminku jako trenérku není vůbec jednoduché. Výkony si rozhodně nominaci zaslouží. Hraje na třetím šampionátu. Jenže znáte českou povahu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V reprezentačním výběru českých florbalistek najdete i rodinné vazby

„Není to úplně příjemné. Holky to nedávají znát, ale hraje to určitou roli, i když sama nic nepociťuji. Ale je to tak celou moji kariéru, takže jsem si zvykla. Už to nevnímám.“

Pětadvacetiletá studentka psychologie se možná těšila, že v reprezentaci už se s maminkou jako trenérkou nepotká. Nakonec i v národním týmu musí počítat s její přítomností a samozřejmě dohledem.

„Jsem ráda, že to vzala, protože jsem předtím nebyla úplně spokojená s tím, jak reprezentace vypadala. Máma to s Karol Šatalíkovou vzala i kvůli jiným hráčkám, nejen kvůli mně. Chtějí s námi něco dokázat a chtějí, aby nás to bavilo,“ pochvaluje si Dominika Šteglová.

Složitější situaci asi zažívá maminka Markéta. Tvoří sestavu a musí u dcery obhajovat oprávněnost nominace.

„Z pohledu veřejnosti to tam možná je, ale já si většinou ani neuvědomuji, že je to moje dcera. Za ty roky, co ji trénuju, to vyšlo párkrát, že bych vnímala nějaký osobní kontakt. Ale co se týká třeba nasazování, vždycky jsme tam byly s Karol, teď je tam i Bedla. Hodnotí to oni a já s tím problém nemám.“

Zmíněným Bedlou je myšlen Michal Jedlička. Bývalá opora mužské reprezentace a ikona Tatranu Střešovice se dnes jako jeden z trenérů pohybuje u národního celku žen. Zpátky ale ke Šteglovým. Syn Adam totiž navíc hraje ve Švýcarsku. Logicky se proto vkrádá otázka: Baví se doma vůbec o něčem jiném než o florbalu?

„My se doma skoro nesetkáváme, Domča bydlí jinde a Adam je ve Švýcarsku už druhý rok. Když se sejdeme, tak se bavíme o florbalu, ale málo. Spíš se ale bavíme tak všeobecně,“ poodhalila Markéta Šteglová.

V těchto dnech ale florbal vítězí na celé čáře. Mistrovství světa vyvrcholí finálovými zápasy v neděli v Ostravě a tam by Češky nechtěly chybět.

Mistrovství světa florbalistek v Brně - předkolo play-off:
Rusko - Německo 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), Polsko - Dánsko 7:4 (3:3, 2:1, 2:0)

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme