České florbalistky si proti Lotyšsku s chutí zastřílely. A to i do vlastní branky

České florbalistky vykročily do čtvrtfinále mistrovství světa. V Brně je mezi osm nejlepších celků šampionátu katapultovala vysoká výhra 12:1 nad Lotyšskem. Rozhodla už první třetina. Tu domácí výběr ovládl 7:0.

P201312090773801.Ilga Jekabsoneová nebyla na hřišti jedinou brankářkou, kterou české hráčky překonaly (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Na jednoznačném výsledku se podílely i dvě hráčky, které se v úvodní části příliš "nezapotily". Na šestém šampionátu startující Denisa Billá neměla odehrát celý zápas. Na palubovku ale vkročila už po šestapadesáti sekundách. Proměnila trestné střílení a český tým nastartovala k očekávané výhře.

"Je příjemný pocit, že si mi podařil nájezd proměnit. Týmu pomohlo, že první gól padl takhle brzo. Měly jsme na co navázat a holky pak dávaly góly jak na běžícím páse," pochvalovala si nejzkušenější florbalistka v národním týmu.

00:00 / 00:00

České hráčky proti Lotyšsku na palubovce dominovaly

Zatím na turnaji nemohla kvůli problémům s kolenem odehrát ani jeden celý zápas. Trefa jí však psychicky povzbudila. „Hodně mi to pomohlo. Hrálo se mi dobře a stejně tak jsem se i cítila.“ A hlavně koleno ozdobené ortézou vydrželo.

V první části ale byla ještě jedna florbalistka, která svůj dres nepropotila. Premiérový start na turnaji si připsala gólmanka Kristýna Provázková. Vzpomínala, kolik zásahů si vůbec za dvacet úvodních minut připsala.

"V šatně jsem se holek ptala, kolik jich bylo. Já věděla o jednom, ony o dvou. Myslím si ale, že byl vážně jen jeden," přemítala brankářka národního týmu.

České florbalistky postoupily do čtvrtfinále mistrovství světa

Od druhé třetiny už se i pro ni práce našla. Za stavu 9:0 navíc kuriózně přišla o čisté konto. Překonala ji spoluhráčka Kristýna Jílková. "Viděla jsem v jejím výrazu, že je vyděšená. Pak jsme si ale plácly a zasmály se tomu."

Až se mohlo zdát, že se Češkám soupeřek zželelo a gól jim darovaly.

"Spíš bych v tom hledala to, že Kristýnu občas štvu a lezu jí na nervy, takže mi to pak podvědomě vrátila," popsala s nadsázkou celou situaci Kristýna Jílková.

Ve čtvrtfinále Češky už v Ostravě nastoupí ve čtvrtek proti lepšímu z dvojice Polsko - Dánsko.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít