České florbalistky už jsou v dějišti MS - St. Gallenu

České florbalistky zítra touto dobou vstoupí do své poslední a nejdůležitější reprezentační akce roku - mistrovství světa. Svěřenkyně trenérek Šatalíkové a Šteglové by si ze švýcarského St. Gallenu rády odvezly avizovanou medaili a cesta za ní vede novým herním systémem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal - ilustrační foto | Foto: floorballontario.com

Došlo k rozšíření z 10 na 16 nejlepších týmů světa, které se utkají ve 4 čtyřčlenných základních skupinách, ze kterých dva nejlepší týmy proklouznou do následného play-off. Celý turnaj se musí odehrát za týden, takže zápasový program bude nabitý.

„V neděli nás čekají Norky, pak máme den pauzu, v úterý jdeme na Maďarky a ve středu na Slovenky. Chtěla bych říct, že nic nepodceňujeme, ale myslíme výš než na základní skupinu a na to se i připravujeme. Je jasné, že skupinu musíme zvládnout a žádný zápas neprohrát. Pak by nás čekalo páteční čtvrtfinále a snad i sobotní semifinále," doufá útočnice Dominika Šteglová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Markéta a Dominika Šteglová před MS florbalistek

Třiadvacetiletá útočnice a 8 dalších hráček z aktuální soupisky se zúčastnily i posledního MS ve Švédsku, kde zůstaly těsně pod stupni vítězů. Do týmu přibyly i 4 bronzové juniorky z loňského světového šampionátu v Olomouci. Všech dvacet hráček možná i proto ladilo formu na soustředění v Bystřici nad Pernštejnem, stejně jako před dvěma lety.

„Bylo to stmelení kolektivu, nějaké sehrávky, zkoušely jsme přesilovky. Byly tam ale i kondiční prvky, tak snad to holky zvládly i po téhle stránce. Akorát bychom očekávaly větší komunikaci uvnitř kolektivu i směrem k nám,“ nastiňuje, na čem je třeba ještě trochu zapracovat, jedna z trenérek Markéta Šteglová.

ČR budeme na MS unikát

Markéta Šteglové poprvé na vrcholné reprezentační povede i svoji dceru Dominiku. Nijak zvláštní už ji to ale po těch letech strávených spolu v týmu Herbadent SJM Praha 11 nepřijde.

„Vidím to stejně jako v klubu nebo juniorské reprezentaci. Možná to může být trochu jiné pro okolí, ale já ji vnímám jako hráčku na všech akcích. Samozřejmě jsou i momenty, kdy si uvědomuji, že je to moje dcera,“ vysvětluje trenérka, která si na MS také zahrála, na prvním ve Finsku v roce 1997.

Česká reprezentace si tak určitě ve Švýcarsku jeden primát v historii florbalu připíše, a pokud to nebude medaile, tak to, že se v jednom týmu sejde matka s dcerou, i když v pozici trenérky a hráčky. „Ženských trenérek moc není, takže asi budeme unikát.“

Mistrovství světa vyvrcholí v neděli 11. prosince, kdy se hraje v poledne duel o bronz a od 15 hodin finále.

Nominace českých florbalistek na MS v St. Gallenu (4.-11. prosince):

brankářky: Jana Christianová (Red Ants Rychenberg/Švýc.), Lenka Kubíčková (FBC Ostrava)

obránkyně: Denisa Billá, Magdalena Kotíková, Magdalena Cepek Žižková, Eliška Krupnová (všechny Herbadent SJM Praha 11), Zuzana Macurová, Andrea Pastušková (obě 1. SC Vítkovice), Nikola Černá (FbŠ Bohemians)

útočnice: Kamila Bočanová, Iveta Hyršlová, Adéla Bočanová, Lucie Szotkowská (všechny FbŠ Bohemians), Anet Jarolímová, Kristýna Jílková, Dominika Šteglová, Tereza Urbánková (všechny Herbadent SJM Praha 11), Hana Koníčková (FBC Liberec), Hana Lacková (Zug United/Švýc.), Jana Vojáčková (JM Chodov)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme