České florbalistky vstoupily do MS vítězně

Nejlepším možným způsobem zahájily světový šampionát české florbalistky. Ve švýcarském St. Gallenu zdolaly největší konkurentky na prvenství v základní skupině C z Norska 3:2.

Florbal (ilustr. obrázek)

Seveřanky přitom od sedmé minuty vedly, což jim psychicky pomohlo a i nadále měly více ze hry. Češky se otřepaly až ve druhé třetině, v níž zásluhou branek Szotkowské a Koníčkové otočily skóre na 2:1. Poté měly Norky několik šancí na vyrovnání, ale český tým podržela gólmanka Christianová.

O vítězství výběru trenérek Šatalíkové a Šteglové pak definitivně rozhodla trefa Urbánkové tři minuty před koncem. Haugová už v poslední minutě jen snížila na 2:3.

Výhrou udělala česká reprezentace velký krok k vítězství ve skupině, protože v dalších duelech už ji čekají papírově slabší celky Maďarska a Slovenska. Jejich vzájemné utkání vyznělo v poměru 10:4 pro Slovenky.

ČR - Norsko 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Szotkowská, 35. Koníčková (Szotkowská), 58. Urbánková (Šteglová) - 7. Haugová (Vikaová), 60. Haugová (Knudsenová). Rozhodčí: Koskinen, Ranniko (oba Fin.). Bez vyloučení. Diváci: 402.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít