České házenkáře poprvé povede na hřiště jako kapitán Filip Jícha

Čeští házenkáři by z reprezentačního pohledu na minulou sezonu asi nejradši zapomněli. Neuspěli na evropském šampionátu a nepodařilo se jim potřetí za sebou postoupit na mistrovství světa. Teď už se ale soustředí na nový kvalifikační cyklus o postup na evropský šampionát 2014 v Dánsku. Na úvod je dnes čeká ve Zlíně Izrael.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házená: odveta play off o postup na MS v házené mužů ČR - Rusko, 16. června v Pardubicích. Uprostřed český hráč Filip Jícha. | Zdroj: ČTK

U týmu skončil po neúspěšných výsledcích trenér Martin Lipták, kterého nahradila dvojice Vladimír Haber - Jaroslav Hudeček. Na přípravu neměla moc času, do funkce ji totiž jmenovalo vedení Českého svazu házené teprve před měsícem.

„Byli jsme jak se říká hozeni do vody a teď musíme v tom náročném programu plavat. Cílem je postup na mistrovství Evropy, každá taková neúčast je pro budoucnost opravdu velký problém,“ říká Jaroslav Hudeček, který vede - na rozdíl od nejúspěšnějšího reprezentačního kouče v samostatné české historii Vladimíra Habera - národní mužstvo dospělých poprvé.

Ve skupině čekají na české hráče kromě Izraele ještě favorizované Německo a Černá Hora. Právě s tou budou zřejmě bojovat o druhé postupové místo.

Přehrát

00:00 / 00:00

České házenkáře čeká v úvodu kvalifikace o ME 2014 Izrael, jako kapitán je povede Filip Jícha

„Řekněme, že papírově slabší je Izrael, ty ostatní tři týmy se o dvě postupová místa poperou. Nesmíme zapomínat, že Černohorci vyřadili v květnu z kvalifikace o mistrovství světa Švédy, kteří o dva měsíce později hráli ve finále olympijských her. To vypovídá o ohromné síle České Hory,“ myslí si o skupině jedna z největších národního mužstva opor brankář Petr Štochl.

Před novou sezonou skončil v reprezentaci její kapitán Karel Nocar, trenéři ale moc těžkou roli při volbě nového vůdce týmu neměli - stala se jím hvězda světové házené Filip Jícha, zástupcem je pak právě Petr Štochl.

„Dobře víme, že Filip Jícha je stěžejní postavou mužstva, navíc v Kielu je zástupcem kapitána a do budoucna si myslím, že i tam se stane kapitánem. Z tohoto pohledu to bylo jednoznačné, v totožné pozici je teď Petr Štochl. Jsou to dvě persony, které když řeknou, že to v mančaftu bude tak a tak, hráči se srovnají i bez toho, že bychom je museli rovnat my,“ konstatuje trenér Jaroslav Hudeček a Petr Štochl i za Filipa Jíchu říká:

„Tuhle pozici bereme vážně, před námi ji zastávali Karel Nocar a Honza Filip. Jsem přesvědčený, že práce, kterou tu odvedli, nejen po sportovní stránce, ale i po stránce lidské a toho, jak se o tým starali, byla fantastická a v podstatě nezastupitelná.“

Poprvé se čeští házenkáři představí s novým kapitánem a trenéry dnes od 18 ve Zlíně proti Izraeli.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme