České házenkářky byly na ME blízko senzace, s Norkami nakonec těsně prohrály

České házenkářky byly na mistrovství Evropy v Srbsku blízko senzace. V Bělehradu vedly nad olympijskými vítězkami z Norska ještě osm minut před koncem, nakonec prohrály 19:21. I přes porážku mají Češky jistý postup do další fáze šampionátu.

České házenkářky se připravují na mistrovství Evropy (ilustrační foto)

České házenkářky se připravují na mistrovství Evropy (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Češky hrály s nejlepším týmem současnosti celý zápas vyrovnanou partii. Svěřenkyně Jana Bašného výborně vstoupily do zápasu a ve 12. minutě vedly o tři góly. Norky ale rychle vyrovnaly a ve vedení se střídaly oba celky.

Češky stejně jako proti Ukrajině zdobila výborná obrana, kterou navíc podpořila výborná brankářka Raníková. Nejlepší hráčka zápasu měla v prvním poločase více než padesátiprocentní úspěšnost zákroků. I díky tomu vedly Češky v poločase senzačně 12:10.

Také ve druhém poločase pokračovaly české házenkářky ve výborném výkonu a stále si držely náskok. Až v 52. minutě se Norkám podařilo vyrovnat a poté i vývoj duelu otočit. Češky se v závěru snažily vyrovnat, ale jejich snahu zmařila dvě vyloučení.

Skupina A:

Česká republika - Norsko 19:21 (12:10)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 3, Keclíková 1, Chrenková 2, Poznarová 5/5, Salčáková, Růčková, Černá 4, Vítková 2, Hrbková, Martinková 1, Luzumová, Štěrbová 1, Selucká, Matoušková

Nejvíce branek Norska: Sullandová 8/2. Rozhodčí: Crnojevičová, Radičová (obě Chorv.). Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2. Vyloučení: 4:3

Srbsko - Ukrajina 25:23 (14:10)