České házenkářky nestačily na ME na domácí Srbky, ale ze skupiny postupují

Po první poločase české házenkářky na evropském šampionátu sice vedly nad favorizovanými Srbkami o tři branky, ale nakonec v posledním zápase základní skupiny A prohrály 24:28 a do čtvrtfinálové šestičlenné skupiny postoupily z třetího místa bez bodu za jedno vítězství a dvě porážky.

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19 | Zdroj: ČTK

Nadstavbovou skupinu Češky otevřou v pondělí soubojem s Dánkami, dalšími soupeřkami budou Francouzky a Švédky. Do semifinále projdou ze šesti dva nejlepší týmy z každé skupiny.

Češky i Srbky měly před vzájemným duelem jistotu postupu a šlo jim tak už o body do následné fáze turnaje. Oba týmy překvapily ofenzivním úvodem, pak ale svěřenkyně kouče Bašného vrátili k zabezpečené obraně vedené brankářkou Raníkovou a do půle otočily skóre na poločasové vedení 15:12.

Po návratu z kabin se Češkám přestalo dařit v útoku i v obraně. Domácí házenkářky okamžitě stáhly ztrátu. Rozhodující moment nastal v druhé desetiminutovce, když si Srbky vypracovaly třígólový náskok. Český tým si nevěděl rady se soupeřovou obranu, střílel z nepřipravených pozic a dlouhých devět minut čekal na gól.

Pět minut před koncem ještě Češky dokázaly vykřesat naději a stáhnout manko na rozdíl jediné trefy. Po chybě domácího celku útočily na vyrovnání, Keclíková ale místo zakončení zbrkle naběhla do protihráčky a další pokus o zvrat už Srbky nepovolily.

Mistrovství Evropy házenkářek v Bělehradě:
Skupina A:

Česká republika - Srbsko 24:28 (15:12)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 3, Keclíková 1, Chrenková 6, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Černá 6, Vítková 1, Hrbková, Martinková, Luzumová 4, Štěrbová 3, Matoušková
Nejvíce branek Srbska: Lekičová a Pop-Lazičová po 6. Rozhodčí: Horváth, Marton (oba Maď.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/2. Vyloučení: 3:6

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít