České házenkářky nestačily na MS na Němky a potřebují porazit Tunisanky

České házenkářky prohrály i svůj druhý zápas skupiny D na mistrovství světa v Srbsku, když favorizovaným Němkám podlehly 32:37. Ve svém dalším utkání ve skupině se Češky zítra utkají s Tuniskem, ve čtvrtek pak nastoupí proti Austrálii a v pátek proti Rumunsku.

Švédskou branku ohrožuje Iveta Luzumová (vlevo). Vedle ní Petra Vítková (vpravo), uvnitř Švédky (zleva) Johanna Wibergová a Kristina Flognmanová. | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného vstoupily do zápasu s Německem velmi dobře a v 8. minutě vedly 4:2. Němky ale svůj tlak stupňovaly a po skončení prvního poločasu už vedly 17:13.

Po změně stran to chvíli vypadalo, že se rozdíl mezi oběma týmy bude jen zvyšovat a po sérii českých chyb už měly německé hráčky náskok osmi bodů. Poté se ale svěřenkyně trenéra Bašného vzchopily a i díky brankám Knedlíkové a nejlépe střílející Češce Luzumové se přiblížily na 3 body.

00:00 / 00:00

Zklamaná Iveta Luzumová mluvila po zápase s Německem ve vysílání Radiožurnálu

V největší euforii ale Češky zastavilo deset minut před koncem dvojí vyloučení. Němky daly pět branek za sebou a vyhrály nakonec 37:32.

„Dnes rozhodlo to, že jsme nedodržely taktické pokyny, které nám trenér dal. Němky měly střílet z dálky, to se bohužel nepovedlo, chodily jsme na ně moc ‚ven‘ a buď střílely z dálky skoro se stoprocentní úspěšností, nebo to hrály na pivota a našim brankářkám jsme dnes moc nepomohly,“ říkala nejlepší střelkyně českého týmu Iveta Luzumová, která dala devět gólů.