České házenkářky prohrály na ME v Srbsku s Dánkami

Házenkářky České republiky prohrály v úvodním zápase nadstavbové skupiny na mistrovství Evropy s Dánskem 30:33 a zůstávají ve skupině ‚I‘ bez bodu. Tím pádem přišly o šanci na postup do semifinále. Další utkání čeká národní tým v úterý, kdy nastoupí proti Francii.

Házenkářky Dánska porazily české reprezentantky na ME v Srbsku

Házenkářky Dánska porazily české reprezentantky na ME v Srbsku | Zdroj: Reuters

Svěřenkyně Jana Bašného, které ve všech předchozích zápasech na turnaji vyhrály první poločas, ho proti Dánsku poprvé prohrály. Ale jenom o jeden bod. Češky seveřanky potrápily stejně jako favorizované Srbky a Norky v předchozích zápasech.

Pro český tým už je úspěchem postup ze základní skupiny, ale Dánky, které byly čtvrté na loňském mistrovství světa, v úvodu prohrávaly 0:2. Do šaten šly házenkářky za stavu 12:13 v neprospěch českého týmu a ve druhé půli se opět očekával dramatický průběh.

Dánky ani ve druhém poločase nehrály svoji nejlepší hru, ale Češky nedokázaly využít technických chyb soupeřek a kolem 45. minuty získaly seveřanky rozhodujícího náskok.

„Tohle jsou zápasy, které se nehrají každý den. Byl to těžký zápas a my jsme do něj šli s tím, že do něj dáme všechno. Je to pro nás zkušenost do dalších reprezentačních startů,“ řekla po zápase Hana Kutlvašrová.

„Vždycky nám vychází první poločas, což je nádherné. Ve druhé půli máme nějaký zádrhel. Doufejme, že to zítra bude lepší a postoupíme zase o ten stupínek výš a všechno dopadne tak, jak bychom si přály,“ dodává Kutlvašrová.

Mistrovství Evropy v házené žen v Bělehradě:
Nadstavbová skupina I:
ČR - Dánsko 30:33 (12:13)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 6, Keclíková 1, Chrenková 3, Poznarová 3, Salčáková 1, Růčková, Kutlvašrová 6, Černá 1, Vítková 2, Hrbková 3, Martinková 1, Štěrbová 3, Selucká, Matoušková
Nejvíce branek Dánska: Norgaardová 10
Rozhodčí: Florescuová, Dutaová (obě Rum.)
Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/2
Vyloučení: 0:4

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít