České házenkářky rozdrtily Slovinsko a jsou blízko účasti na ME

České házenkářky se výrazně přiblížily postupu na prosincové mistrovství Evropy. V Mostu porazily Slovinsko nečekaně vysoko 31:19 a upevnily si druhé místo v tabulce kvalifikační skupiny. V neděli je čeká odveta ve Slovinsku.

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19 | Zdroj: ČTK

Češky sehrály v zaplněné hale v Mostě vynikající první poločas. Výborně bránily a dařily se jim brejky. Slovinky sice otevřely skóre, ale poté už ani jednou nevedly.

České reprezentantky se ryche dostaly do třígólového vedení a v 16. minutě vedly už o čtyři branky. Na konci prvního poločasu sice nevyužily dvojnásobnou přesilovku, ale i tak vedly po úvodní půli 16:11. Češkám skvěle vyšel také začátek druhého poločasu, kdy si vypracoval až osmibrankový náskok.

Slovinky poté sice díky několika přesilovkám snížily, ale výborné zákroky brankářky Raníkové, která vystřídala Satrapovou, vrátily Češky zpět na úspěšnou vlnu. Hostujícím hráčkám se nedařila střelba, naopak domácí navýšily skóre až na konečných 31:19. Diváci pak vyprovodily české házenkářky potleskem vestoje.

Češky udělaly díky vysoké výhře výrazný krok k tomu, aby poprvé od mistrovství Evropy 2004 startovaly na velké akci. Pokud v nedělní odvetě v Lublani neprohrají vyšším rozdílem, než jakým v Mostu vyhrály, skončí ve skupině nejspíš druhé za suverénními Švédkami. Na šampionát do Nizozemska postoupí z každé skupiny právě dva celky.

ČR - Slovinsko 31:19 (16:11)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Raníková - Knedlíková 6, Borovská, Keclíková 1, Luzumová 3/1, Chrenková 6, Poznarová 1/1, Růčková, Černá 6, Vítková, Hrbková, Martinková 6, Štěrbová 2, Simerská

Nejvíce branek Slovinska: Čerenjaková 5. Rozhodčí: Liachovičius, Gecevičius (oba Lit.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1100