České házenkářky si jasnou výhrou nad Austrálií zajistily účast v osmifinále MS

České házenkářky si zajistily účast v osmifinále mistrovství světa v Srbsku. Definitivní jistotu postupu získaly svěřenkyně trenéra Bašného poté, co v Novém Sadu porazily outsiderky skupiny z Austrálie vysoko 34:10.

České házenkářky Klára Černá (vlevo) a Petra Vítková oslavují postup na mistrovství světa | Zdroj: ČTK

Přestože se český výběr nepředstavil v nejsilnější možné sestavě, utkání od samého úvodu bez problémů zvládal. Češky si velice brzy vypracovaly pohodlný pětigólový náskok, čímž naznačily, jaký průběh budou mít také další minuty zápasu.

Do poločasu vedl český tým už 15:4, ale ani v dalším průběhu hry nijak nepolevil. Především díky skvělé hře v obraně nakonec vyhrál suverénně 34:10 a zajistil si účast v další fázi srbského turnaje. Nejproduktivnější hráčkou vítězek byla Martina Crhová, která překonala brankářku soupeře hned osmkrát.

Poslední zápas v základní skupině čeká Češky v pátek, kdy od 19:15 sehrají duel s Rumunskem.

Mistrovství světa v házené žen v Srbsku, skupina D (Novi Sad):

Česká republika - Austrálie 34:10 (15:4)
Sestava a branky ČR: Satrapová - Keclíková, Chrenková 3/1, Poznarová 2, Salčáková 2, Růčková 3, Kutlvašrová 5/1, Černá 3, Hrbková 5, Luzumová 1, Štěrbová 1, Crhová 8, Selucká 1.
Nejvíce branek Austrálie: Boydová 3, Smiljanicová a Van Busselová po 2.
Rozhodčí: Birch, Stenrand (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/0.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít