České házenkářky si na mistrovství Evropy nezahrají

České házenkářky prohrály v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Švédsku 25:31 a na šampionátu v Norsku a Dánsku budou chybět. Češky potřebovaly k postupu zvítězit o osm branek. Naopak domácí Švédky postoupily na mistrovství Evropy spolu s Maďarkami. Zápas ve Švédsku byl posledním pro Jiřího Tkladlece ve funkci trenéra českých házenkářek.

Češky nezvládly úvod zápasu a rychle prohrávaly 0:6. První gól daly až v desáté minutě a do konce prvního poločasu zvýšily Švédky svůj náskok až na sedm branek 17:10.. Po přestávce české hráčky přidaly na důrazu a deset minut před koncem dokázaly snížit na rozdíl dvou gólů. Po technických chybách se ale samy připravily o možnost skóre otočit.

Švédsko - ČR 31:25 (17:10)

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Zámorská 6/3, Knedlíková 4, Keclíková, Luzumová 4/3, Selucká, Salčáková 3, Ručková, Vítková 5, Hrbková 1, Kupková, Štěrbová 2, Crhová