České házenkářky si po 10 letech užívají postup na MS

Nejdřív dlouho nic, poté dvě velké akce po sobě. České házenkářky zažívají po letech úspěchy na reprezentační úrovni. Přesně deset let totiž čekaly, než se znovu dostanou na mistrovství světa. Postoupily ale naprosto suverénně, v obou barážových duelech s Islandem totiž dokázaly zvítězit. V tom odvetném v Mostu 26:21.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České házenkářky Klára Černá (vlevo) a Petra Vítková oslavují postup na mistrovství světa | Zdroj: ČTK

Po odchodu z haly měly šťastné hráčky na hlavách připevněné kužely, takže vypadaly jako skřítci. Za výkon v baráži si však oslavy jednoznačně zasloužily. A nejen za něj, ale prakticky za celou reprezentační sezónu. Na evropském šampionátu totiž dokázaly potrápit i týmy z absolutní špičky. Po letech půstu si tak české házenkářky zahrají na druhé velké akci za sebou.

„Je to vzestup české házené, jsem za to nesmírně ráda. Je vidět, že tým už je pohromadě tři roky, že už jsme si zvykly na sebe i na herní styl, který nám vštěpují trenéři. Doufám, že se budeme jenom zlepšovat. Důležité je také to, že jsme si začaly věřit. Proto to takhle dopadlo. Je to skvělé,“ konstatovala nejzkušenější reprezentantka Petra Vítková, která si jako jediná ze současného kádru na světovém šampionátu už zahrála.

Přehrát

00:00 / 00:00

České házenkářky po deseti letech postoupily na MS

Na turnaj do Srbska se v prosinci vydá národní tým rozhodně sebevědoměji než na mistrovství Evropy, kde byly dva cíle, neprohrávat vysokými rozdíly a zkusit postoupit do další fáze turnaje.

„Počkáme na los, který se koná za týden. Podle toho si potom stanovíme nějaké cíle, protože chceme, aby se ten tým vyvíjel výsledkově i herně. Cíle musí být vyšší než na mistrovství Evropy,“ říká trenér českých házenkářek Jan Bašný.

Mirko Vasić, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme