České házenkářky v kvalifikaci ME nestačily na Švédky

Úřadující vicemistryně starého kontinentu ze Švédska nedovolily českým reprezentantkám navázat na úvodní výhru z Rakouska a v Mostě je porazily 30:21. Další kvalifikační utkání se budou hrát až příští rok na jaře.

České házenkářky (v červeném) na své soupeřky z Černé Hory nestačily

České házenkářky (v červeném) na své soupeřky z Černé Hory nestačily | Zdroj: ČTK

Češkám nevyšla druhá půle, kdy se střelecky trápily, když zaznamenaly za patnáct minut jen dva góly. Seveřanky navyšovaly náskok a sebevědomě dovedly zápas do vítězného konce. Jednou brankou dokonce přispěla i švédská brankářka.

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného tak po dvou zápasech figurují v tabulce na druhém místě za svými dnešními přemožitelkami. Slovinky a Rakušanky jsou bez bodu, ale mají vzájmené utkání k dobru.

Utkání kvalifikace ME 2012 v házené žen v Mostě:

ČR - Švédsko 21:30 (12:16)

Rozhodčí: Schaller, Wutzler (oba Něm.). Sedmimetrové hody: 3/1 - 6/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 1000

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 1, Keclíková 1, Luzumová 3, Chrenková 1, Poznarová 3/1, Šalčáková 1, Růčková, Fialová, Černá 5, Vítková 2, Hrbková 2, Martinková 1, Štěrbová 2, Simerská 1

Nejvíce branek Švédska: Helgessonová 5, Johanssonová 4, Ahlmová 4/1, Bosonová 3