České házenkářky vstoupily do ME výhrou nad Ukrajinkami

České házenkářky se na evrospkém šampionátu v Bělehradě přiblížily postupu ze základní skupiny A, protože dál projdou tři ze čtyř týmů. V úvodním utkání porazily svěřenkyně trenéra Bašného výběr Ukrajiny 25:22 především díky skvělému obranému výkonu v první půli. Dalšími soupeřkami českých reprezentantek budou ve čtvrtek úřadující olympijské šampionky - Norky.

České házenkářky v Mostě porazily Německo. Přispěly k tomu i mostecké hráčky Martinková s Vítkovou. | Zdroj: ČTK

Úvod klíčového utkání Češkám před liduprázdným hledištěm dvacetitisícové arény v srbském hlavním městě vyšel skvěle. Soupeřky zaskočily nepropustnou obranou v čele s dobře chytající gólmankou Raníkovou. Ukrajinky zbrkle střílely z nepřipravených pozic a za 23 minut dokázaly dát jen jednu branku ze hry.

Naopak Češkám vycházely kombinace, a když zvýšily na 10:2, vzal si rozezlený ukrajinský trenér oddechový čas, během něhož svým hráčkám pořádně vyčinil. Ukrajinky do poločasu stáhly hrozivou ztrátu na pětibrankový rozdíl.

Po návratu z kabin se hráčkám Ukrajiny českou obranu přece jen trochu podařilo otevřít a náskok českého národního týmu se několikrát snížil na tři góly, blíž ve skóre se ale soupeřky ani jednou nedostaly. Rozhodující moment přišel deset minut před koncem, kdy polská sudí po zákroku Redkové na Černou odpískala sedmimetrový hod a Ukrajinku navíc vyloučila.

Češky nabízenou početní výhodu zužitkovaly k vedení 22:17. V nervózním závěru se soupeř připravil o možnost zabojovat o zvrat několika dvouminutovými tresty a český tým s přehledem dotáhl zápas k důležitému vítězství.

Mistrovství Evropy házenkářek v Bělehradě:
Skupina A:

Česká republika - Ukrajina 25:22 (12:7)

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 2, Keclíková, Chrenková 4/1, Poznarová, Salčáková, Růčková 1, Černá 2, Vítková, Hrbková 2, Martinková 2, Luzumová 6/3, Štěrbová 6, Matoušková.
Nejvíce branek Ukrajiny: Borščenková 7. Rozhodčí: Brehmerová, Skowroneková (obě Pol.). Sedmimetrové hody: 7/4 - 5/5. Vyloučení: 2:6

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít