České házenkářky začaly ME vítězně. Favorizované Maďarky přehrály o pět branek

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy vítězně, když na úvod šampionátu ve švédském Malmö porazily favorizované Maďarky v poměru 27:22. Vítězstvím se český celek výrazně přiblížil postupu do další fáze turnaje. V dalším utkání Češky narazí na reprezentantky Černé Hory.

České házenkářky vstoupily do ME vítězstvím

České házenkářky vstoupily do ME vítězstvím | Foto: Alex Wipf/Český svaz házené | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně Jana Bašného se držely ve vedení po většinu zápasu. Dobře jim vyšel už první poločas, po kterém vedly o tři branky.

Rozdíl přitom mohl být ještě markantnější, ale Maďarky se mohly spolehnout na výborně chytající brankářku Kissovou.

Třígólový náskok sice české hráčky na začátku druhé půle postupně ztratily, ale v závěru druhého dějství Maďarsky předčily a oslavily tak cenné vítězství 27:22, díky kterému se přiblížily postupu ze čtyřčlenné základní skupiny.

Nejvýraznější podíl měly na triumfu Michaela Hrbková a Veronika Malá, když obě zaznamenaly po pěti brankách. Češkám se však dařilo i v obraně – dobře dokázaly střežit i někdejší nejlepší házenkářku světa Anitu Görbiczovou, kterou český kouč před zápasem považoval za největší hrozbu jeho týmu.

„Jsem opravdu spokojený, protože to nebylo lehké a nikdo s námi nepočítal. Jsme ale teprve na začátku, zatím to není vyhrané. Ještě je potřeba vyhrát jeden zápas,“ řekl po zápase trenér české reprezentace Jan Bašný.

V souběžně hraném utkání roli favoritek splnily Rusky, jež o šest branek zdolaly Chorvatky.

Další zápas čeká český výběr ve středu, kdy se utká od 18.30 s Černou Horou. V pátek pak narazí na Dánsko.

Mistrovství Evropy házenkářek ve Švédsku:
Skupina C (Malmö):
ČR - Maďarsko 27:22 (13:10)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Kudláčková - Luzumová, Crhová, Marčíková 1, Kordovská 3, Jeřábková 3, Ryšánková, Hrbková 5/2, Weisenbilderová, Růčková 2, Salčáková, Knedlíková 4, Malá 5, Adámková 4, Stellnerová.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít