České hráčky po prohře se Srbskem 59:75 čeká ve čtvrtfinále ME favorit

České basketbalistky skončily v osmifinálové skupině mistrovství Evropy čtvrté. Odsunula je tam porážka se Srbskem 59:75. Ve čtvrtfinále tak český tým bude hrát s vítězem druhé osmifinálové skupiny, kterým bude vítěz utkání Turecka se Španělskem.

Oddechový čas čeaským basketbalistkám nepomohl

Oddechový čas čeaským basketbalistkám nepomohl | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

České hráčky nastoupily do utkání s jistotou účasti ve vyřazovacích bojích, na jejich výkonu to ale nebylo příliš znát. V útoku se trápily se střelbou a nedařilo se jim přecházet přes organizovanou srbskou obranu.

Velkým problémem pro svěřenkyně Lubora Blažka bylo také vysunuté napadání soupeřek, které se už při rozehrávce snažily ve třech překazit české snahy. Výsledkem toho bylo místy více než dvacetibodové vedení soupeřek, které se naopak ve třetí čtvrtině zmenšilo na necelých deset bodů.

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Pavla Petra s basketbalistkou Terezou Vyoralovou

Poslední čtvrtinu hrály oba celky ofenzivní basketbal s maximálním rizikem, na vítězství Srbska vysokým, šestnáctibodovým rozdílem to ale nic nezměnilo. Srbskou radost po závěrečném hvizdu může zkazit čtvrtfinálový soupeř – utkají se totiž s poraženým ze souboje Turecka se Španělskem, Česká republika nastoupí proti vítězi.

ČR - Srbsko 59:75 (11:15, 15:36, 30:49)

Nejvíce bodů: Zrůstová 15, Kulichová 12, Vyoralová 9 - M. Dabovičová 17, Radová 14, Milovanovičová 13. Rozhodčí: Cardusová (Šp.), Silva (Portug.), Putěnko (Rus.). Fauly: 19:22. Trestné hody: 11/7 - 13/8. Trojky: 6:9.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít