České judo posílá do boje na olympijských hrách svou největší zbraň

Před startem olympijských her byl judista Lukáš Krpálek pasován za jednu z českých nadějí na zisk olympijské medaile. Tou zůstává i přes těžké soupeře, které mu přisoudil los olympijského turnaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Jaromír Ježek, Lukáš Krpálek a Jaromír Musil pózují 23. července v Praze po tiskové konferenci s českými judisty před odletem na olympijské hry do Londýna. | Zdroj: ČTK

„Obdivuji ho v tom, jak to snáší. Jednak je na něj obrovský mediální tlak a pak má hned na úvod Japonce, mistra světa z roku 2010, nad kterým Lukáš nikdy nevyhrál. Pokud by vyhrál, tak ve druhém kole narazí na úřadujícího světového šampiona z Ruska, nad kterým taky nikdy nevyhrál. Žasnu nad tím, jak ke všemu přistupuje, je to opravdu strašně silný psychický člověk,“ říká na adresu svého reprezentačního kolegy Jaromír Musil.

Krpálek je před zápasy v hmotnostní kategorii do 100 kilogramů na první pohled opravdu v naprosté pohodě, jenže zdání někdy klame. „Už od té doby, co jsem dostal los, jsem přemýšlel, co budu dělat. Jak to budu dělat a co bych neměl dělat. Nemůžu moct spát, myslím furt na to, že to nebude jednocuchý. Doufám ale, že to ráno po vážení přijde,“ věří Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Krpálek se dnes pokusí přeprat všechny své soupeře a dosáhnout na vysněnou medaili

Těžký los, který mu do cesty za vysněnou medailí postavil s největší pravděpodobností poslední dva mistry světa Japonce Anaie a v případě výhry Rusa Chajbulájeva, má ale jednu světlou stránku.

„Mám asi radši, když jdu s nějakým těžším soupeřem. Tolik se ode mě neočekává a můžu jít do zápasu s čistou hlavou. Hodně jsem tomu obětoval, tak doufám, že to vyjde.“ Lukáš Krpálek se v souboji druhého kola olympijského turnaje představí krátce před 11 hodinou.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme