České juniorské výběry se na MS basketbalu 3x3 v Jakartě neztratily

Hodně úspěšný rok má za sebou na reprezentační úrovni český basketbal. Zatímco muži svými výkony překvapili na evropské šampionátu celou řadu soupeřů a ženy si vybojovaly dokonce účast na mistrovství světa v příštím roce, své si k úspěšné reprezentaci řekli i junioři. A to i v nové rychle se rozvíjející disciplíně 3x3, jejíž světový šampionát skončil minulý týden v Indonésii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiérové MS v basketbalu 3x3 hostily letos Atény | Foto: ČBF .

„Chemie týmu opravdu sedla perfektně. Kluci v těžkých podmínkách dřeli. Postup ze skupiny s pěti vítězstvími a dvěmi porážkami je excelentní výkon. Proti Francii jsem v danou chvíli neměli šanci,“ hodnotí postup juniorů do osmifinále vedoucí reprezentačního týmu na šampionátu v indonéské Jakartě Michal Kruk.

Kvarteto hráčů, které tvořili výhradně zástupci pražského USK a Pardubic zastavil na turnaji až silný výběr Francie, který si nakonec v Indonésii dokráčel až pro stříbrné medaile. Nejen s podobně nepříjemnými soupeři se přitom museli čeští mladíci během osmi duelů vypořádat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští junioři se na mistrovství světa v basketbale 3x3 v indonéské Jakartě museli kromě soupeřů vypořádat i s tropickým počasím

„Foukal vítr, velmi vlhké prostředí, teploty kolem 40°C. Před kluky i děvčaty klobouk dolů, protože se s tím vypořádali velice dobře,“ naráží Michal Kruk na ještě úspěšnější vystoupení českých juniorek, které si nakonec z Asie odvezli dělené 5 až 8. místo.

Senzační byl z pohledu svěřenkyň Michaely Uhrové už postup do čtvrtfinále přes silné Kanaďanky. Cestu do bojů o medaile nakonec uzavřely českým hráčkám až tradičně výborně připravené Španělky, které navíc na šampionát dorazily s reprezentantkami do 18 let v pětkovém basketbale.

Uhrová si své juniorky chválí

„Přestali jsme proměňovat tříbodové střely, které nás předtím držely, a asi nám i došly síly. I tak je to pro nás velký úspěch, zvlášť když se o něj dělíme s takovou basketbalovou velmocí, jakou je Francie,“ chválí si výkon své čtveřice hráček Michaela Uhrová.

Bývalá dlouholetá opora české reprezentace patří v posledních letech mezi největší tváře této specifické soutěžní odnože streetballu u nás. V propagaci basketbalu 3 x3 navíc hraje důležitou roli i samotná Česká basketbalová federace, která už na olympiádě v Londýně překvapila fanoušky speciálním kurtem přímo v Českém olympijské domě.

A jak ukazují výsledky z Jakarty, snaha basketbalového vedení ze Strahova, zatím padá u mladých vyznavačů této hry, na úrodnou půdu.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme