České plavání na ME zdobí prsařský tandem, ale jak dlouho?

Čtyřmi finálovými postupy se zatím na probíhajícím mistrovství Evropy může pochlubit české plavání. Dva z nich ale byly o to pikantnější, že se urodily ve stejné disciplíně, ve finále prsařského závodu žen na 50 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prsařka Petra Chocová má po 7. místu na úvod ME důvod ke spokojenosti | Foto: Michal Jurman

„In line 0 is from Czech republic Martina Moravčikova, in line 1 from Czech republic Petra Čoková,“ zněl z úst štětínského komentátora ME krátce po sobě výčet českých finalistek ženského závodu na 50 metrů. Ačkoliv zřejmě ze znalosti české rockové scény let minulých udělal z Petry Chocové onu Čokovou, nic to nezměnilo na faktu, že pohled do prvních dvou drah musel fanouška českého plavání pohladit po duši.

„Poslední dobou jsem často jako prsařka jezdila po závodech sama. Teď můžu být jedině ráda, když ve startovním poli bude i Martina,“ kvitovala Chocová, že jí na startu finále stála po boku její reprezentační kolegyně. Bok po boku se zařadily obě dvě nakonec i ve výsledkové listině, Chocová v novém českém rekordu sedmá, Moravčíková osmá.

Přehrát

00:00 / 00:00

České plavání na ME zdobí prsařský tandem

„Byla jsem nadmíru spokojená, a dokonce i trenér. Všechno se vydařilo, tlak ze mě opadl a dokázala jsem si všechno užívat a plavat rychle bez strachu i v tréninku,“ prozrazuje Martina Moravčíková, která trénuje i studuje ve Spojených státech amerických, recept, který vedl k jejímu momentálnímu výkonnostnímu procitnutí. Že by 8. místo z ME bylo jejím životním úspěchem, ale Moravčíková s typickým americkým sebevědomím odmítá.

„Ten teprve přijde. (smích) Zatím jo. Jsem ráda, že jsem byla ve finále, ale na dalších podnicích to bude určitě ještě lepší, a ve všech disciplínách, ne jen na padesátimetrové trati,“ říká Martina Moravčíková. Šanci bude mít už dnes na dvousetmetrové trati.

Navíc pokud stabilně výkonnostně vyrovnaná, ale zraněními zkoušená Petra Chocová splní avizovaný konec kariéry po OH v Londýně, dostane v rámci reprezentace Moravčíková ještě větší prostor.

Martina Moravčíková zaplavala ve Štětíně svůj životní závod | Foto: Michal Jurman

To by ale znamenalo poměrně brzký konec právě vzniklého excelentního prsařského tandemu, který dokáže v krátkém bazénu zatápět celé Evropě. Otázka jak dlouho se tedy bude moci česká reprezentace spolehnout na tandem Chocová-Moravčíková visí už nyní dost naléhavě ve vzduchu.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme