České plavání slaví! Závadová získala na ME bronz

Česká republika získala po osmi letech medaili na plaveckém mistrovství Evropy v dlouhém bazénu. V Debrecínu se na polohové čtyřstovce bronzem zaskvěla Barbora Závadová.

Barbora Závadová zlepšila na MS v plavání hned dvakrát český rekord na 200 m polohový závod | Zdroj: ČTK

Cenný kov vybojovala Závadová na své nejsilnější trati časem 4:38,07 minuty. Nestačila pouze na suverénní dvojici domácích Maďarek, zlato patří Katince Hosszuové, stříbro Zsuzsanně Jakabosové.

O svou první velkou medaili mezi seniorkami svedla ostravská plavkyně boj se Švédkou Gardellovou, před kterou se dostala přesně v polovině trati a už ji před sebe nepustila. Vítězka rozplaveb za ní nakonec zaostala o 39 setin sekundy.

Osmnáctiletá Češka patřila mezi adeptky medaile i kvůli absenci dalších tří kandidátek předního umístění. Předpoklady potvrdila už v rozplavbách, ve kterých obsadila také třetí pozici.

K cennému kovu měla Barbora Závadová blízko na dlouhé polohovce už loni na evropském šampionátu v krátkém bazénu, ve Štětíně ovšem skončila čtvrtá. Bronz si přivezla z první olympiády dětí a mládeže v Singapuru z poloviční trati.

Na úspěch Závadové může v Debrecínu navázat znakařka Simona Baumrtová, která podstoupila do finále dvoustovky pátým nejlepším časem. Pro Petra Bartůňka naopak patnácté místo v semiinále prsařské stovky znamenalo konečnou.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít